Návštěvnické centrum KRNAP – Muzeum Krkonoš

Vrchlabí, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Ve Vrchlabí bylo na podzim roku 2023 otevřeno nové návštěvnické centrum Krkonošského národního parku, a to rekonstrukcí Krkonošského muzea v budově bývalého augustiniánského kláštera. Byl vytvořen nový moderní depozitář Muzeum Krkonoš, který navazuje na původní oblíbené expozice Kámen a život a Člověk a hory.

Autor článku: David Hlisník, 6. března 2024

Nová expozice dokumentuje příběh Krkonoš

Při procházení zánovní expozicí si procítíte příběh nejvyšších českých hor. Poznáte hodnoty jedinečné přírody a uvědomíte si, jak důležité je sepětí přírody s člověkem a jeho aktivitami. Potkáte Ducha hor, objevíte poklady Krkonoš, projdete se kolem meandrující řeky Labe. Dozvíte se spoustu informací o nejvyšší hoře Sněžce i o krkonošské tundře. Expozice vás provede i dalšími ději, které se v horách odehrály. Kolonizací, válkou a vysídlením.

Muzeum Krkonoš (Správa KRNAP)

Uvidíte štoly a akvária

Největší expozice o Krkonoších, vybudovaná v bývalém barokním klášteře, přiblíží vývoj nejvyšších českých hor od vzniku prvních hornin až po současnost. Uvidíte štoly historického dolu nebo akvária s živými rybami. Dozvíte se o místních ekologických katastrofách. Zaujme vás schodiště ve tvaru šroubovice DNA.

Zavítejte do Návštěvnického centra

V bývalém klášteře je i nové Návštěvnické centrum KRNAP. Upoutává již jeho podoba, představující krkonošskou skálu s proskleným kvádrem. Toto vypodobnění poukazuje na geologické zvláštnosti národního parku a na sepětí přírody s produkty lidského konání.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Je vám k dispozici Parkoviště Klášter.

Kde se občerstvit

Můžete se stavit například v Restauraci Krkonošská 228.

Přístupnost

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.