Nedvězí - vyhlídka s kruhovým výhledem

Dubá, Kokořínsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: mladoboleslavsko.eu

Nedvězí je malá vesnička nedaleko obce Dubé na českolipsku. Trvale žijících obyvatel je zde co by na prstech rukou člověk napočítal. Krásná lidová stavení tu vytváří malebná zákoutí, zajímavá je část s obydlími vytesanými do skály, nechybí památný strom a pro milovníky přírody je tu hotový ráj.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2020

Kruhový rozhled z výšky 458 m n. m.

Vesnička stojí na úpatí stejnojmenného vrchu, který umožňuje pěkné daleké rozhledy. Spatřit lze odtud například Ještěd, Ralsko, Luž, Bezděz, Milešovku, ale také Jizerské a Krušné hory. O tom, že vrchol nabízí opravdu dobrý výhled, svědčí i to, že zde za 2. světové války bývala německá protiletadlová pozorovatelna. K vrchu vás z vísky přivede značená turistická cesta, při které můžete vidět pískovcové zvětraliny a řadu rostlin typických pro tuto oblast. 

Kudy na vyhlídku Nedvězí?

Víska leží jen necelých pět kilometrů od obce Dubá, kam se dostanete buď ze směru od Mladé Boleslavi, nebo od Mělníka. K vrcholu vede hned několik cest.  Vyrazit můžete z obce Nedvězí, ale lze sem také dojít v rámci pěkného výletu z asi dva kilometry vzdáleného Dražejova, či jen o pár stovek metrů dál z Osinalic. 

Přístupnost

Celoročně volně přístupné  

Tipy na ubytování

Parkování

Motorizovaní návštěvníci mohou zajet autem do vesničky Nedvězí, zde zaparkovat a vydat se značenou turistickou trasou k vrcholu. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nedvězí může být zastávkou celodenního výletu zdejší krásnou krajinou, pokud sem zamíříte z Deštné. Zde si nejprve můžete prohlédnout kostel sv. Václava. Z obce budete pokračovat po žlutě značené cestě vzhůru do kopce a následně sejdete do Vrabcova, kde je vyhlášené rekreační středisko s možností ubytování a s vyhlášenou domácí kuchyní. Zde se dáte na zelenou značku, po které dojdete do Rozprechtic. Odtud vede trasa do Dražejova a dále k rozcestí u zajímavé skalní obce Dražejov a Nedvězí. K vidění tu jsou zajímavé skalní oblasti, přičemž asi nejzajímavější útvar se nalézá právě u Nedvězí. Kousek od něho na vás čeká občerstvení s nabídkou nápojů. Poté vystoupáte krátkou, byť prudkou cestou k vrcholu s vyhlídkou.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.