Zámek Loučeň

Loučeň, Nymbursko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Romantický zámek Loučeň je obklopený rozlehlým anglickým parkem, ve kterém se nachází oblíbený soubor  bludišť a labyrintů, domeček knížete Alexandera v němž je možné se ubytovat a mnohé další zajímavosti. Zámek najdete ve středočeském kraji nedaleko města Nymburka.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. dubna 2020

Zámkem v doprovodu knížete

Loučeňský zámek nabízí řadu nevšedních zážitků. Jeho působivými interiéry provází návštěvníky kostýmovaný průvodce a jeho výklad dokáže zaujmout i děti. Projděte si zámek s knížetem, kněžnou nebo s knížecím komorníkem a vyslechněte příběhy z doby, kdy na zámku žilo panstvo.

Poznat zámek můžete i při čokoládové prohlídce 

Velký okruh vás seznámí s rodem Thurn – Taxisů, kteří byli po dlouhá léta majiteli zámku. Prohlédnete si reprezentativní halu, řadu exponátů v prvním patře zámku, rozlehlou jídelnu s vystaveným porcelánovým servisem, který byl svatebním darem knížete Alexandera. V jeho studovně poznáte, jak vášnivým cestovatelem a milovníkem koní byl. Spatřit můžete i fotografii, na které je zachycen, jak překonává nejtěžší překážku Velké pardubické steeplechase – Taxisův příkop. Nahlédnete do jeho ložnice a koupelny a poté se seznámíte s prostorami, které využívala jeho choť, kněžna Marie von Hohenlohe. Prohlídka vás dál zavede do hudebního salonu, ve které koncertoval Bedřich Smetana, který byl rodinným přítelem knížecího páru, zavítáte do knihovny či dětských pokojů. Druhý okruh vám přiblíží podnikatelské aktivity rodu Thurn -Taxisů. Byli totiž známými evropskými provozovateli poštovních služeb.

Tématické prohlídky a zámku Loučeň   foto: zamekloucen.cz

Prohlídky pro děti a jiné tématické prohlídky

Kromě těchto okruhů má pro vás loučeňský zámek nachystanou celou řadu překvapení: večerní, noční, čokoládové, dětské a v době Adventu navíc také vánoční prohlídky, tajemné prohlídky s Bílou paní či zámecké slavnosti. Dětské prohlídky jsou přímo ušité na míru dětem a zejména co děti zajímá, např. jak se na zámku žilo, jaké měli oblečení, hračky a také jak se stolovalo. Děti bude provázet kněžna Marie, princezna Karolína nebo zámecký komorník.

Tipy na ubytování

Nezapomeňte na překrásný park

Výlet na zámek Loučeň nezapomeňte spojit i s návštěvou zdejšího parku, který je opravdu překrásný. Určitě si jej zamilují i děti,  najdete zde jedenáct bludišť a labyrintů.

Občerstvení na zámku

V příjemném stínu vzrostlých stromů si můžete uspořádat piknik. Deku vám na zámku zapůjčí a piknikový koš je možné si zde zakoupit. Pakliže vám vyhládne, vydejte se třeba za Vtipnou kaší - samoobslužnou restaurací v přízemí zámku. V zámeckém hotelu však najdete také  restaurant Maxmilián. A pokud byste se chtěli zdržet přes noc a jste romanticky založení, ubytovat se můžete v  hotelu nebo domečku knížete Alexandera v zahradě v blízkosti zámecké budovy.

Parkování

Parkoviště je přímo u zámku

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nedaleké Dobrovice vám představí Muzeum cukrovarnictví. Na zdejším nádraží Bohumil Hrabal sbíral zážitky pro svou proslavenou a zfilmovanou knihu Ostře sledované vlaky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.