Přírodní rezervace Trčkov

Orlické Záhoří, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Pavel Hrdlička

Objevte krásu a zajímavé druhy rostlin i hmyzu v Národní přírodní rezervaci Trčkov v Orlických horách. Rezervace leží kousek od malebné obce Orlické Záhoří.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. srpna 2020

Krásy přírody, klid a pouze zpěv ptáků

Tato přírodní zajímavost láká milovníky přírody na mnoho druhů rostlin. Pralesovitý charakter zdejšího porostu naznačuje nádech historie. Představuje pravdivý výsek přírody, tak jak vypadala i před mnoha lety ve zdejších krajích. Národní přírodní rezervací byla tato oblast vyhlášena v roce 1982. Rezervace je stále skvěle zachována především díky své poloze na druhé straně hřebenu Orlických hor (severovýchodní strana).

foto: Pavel Hrdlička

Kudy k NPR Trčkov?

Příjemnou procházkou přírodou se do přírodní rezervace nejlépe dostanete po žlutém značení od horské chaty Bedřichovka. Délka procházky jedním směrem 2,7 km.

Parkování 

Automobil můžete zaparkovat u horské chaty Bedřichovka.

Tipy na ubytování

Kam do okolí?

Jen několik metrů od komunikace můžete vidět bývalou sklářskou huť. Ne nadarmo proto touto cestou vede také NS Historie tavení skla. Její cílové místo je Orlické Záhoří. Můžete se po ni tedy vydat až do této krásné horské vesničky na samých hranicích s Polskem. Budete okouzleni zdejším klidem, tichem a čistotou. Do okolí vede také mnoho turistických tras za dalšími přírodními krásami. Směrem k horskému centru – Deštné v Orlických horách můžete navštívit Masarykovu chatu nebo další přírodní rezervaci Bukačku.

Štítky

 • Poznávací
 • Příroda
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • romantické cestování
 • Romantická místa
 • pro dva
 • Hory a pohoří
 • pro seniory
 • Přírodní rezervace
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.