Rozhledna na Suchém vrchu

Orličky, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Hledáte krásný výhled na Orlické hory? Směřujte vaše výlety k rozhlednám, které nabízí Orlické hory. Věřte, že všechny rozhledny Vám poskytnou krásný výhled a vykouzlí vám úsměv na rtech nejen díky výhledu ale i spokojeností po úspěšně vyšlápnutém kopci. Naplánujte si výlet na Suchý vrch.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. srpna 2020

Udělejte radost duši i chuťovým buňkám

Rozhledna Suchý vrch na stejnojmenné hoře vítá celoročně mnoho turistů. Jako každá rozhledna nabízí svým návštěvníků pohlazení na duši v podobě výhledu do krásné české krajiny.  Zajímavostí je, že rozhledna dříve fungovala jako vodárenská věž či to, že v roce 2003 Krámářova chata vyhořela. Nyní se ovšem můžete těšit na novou budovu, která přesto stále dýchá historií. 

Občerstvení

Vedle rozhledny naleznete oblíbenou Kramářovu chatu, kde se můžete chutně posilnit. Můžete posedět v restauraci nebo jen v kiosku. Další možnost občerstvení je na Červenovodském sedle, které vřele doporučujeme.

Autem na rozhlednu

K rozhledně můžete dojet autem. Hnedu u rozhledny je k dispozici velké odstavné parkoviště. 

Tipy na ubytování

Pěšky na rozhlednu - tip na výlet

Chcete-li si udělat menší výlet, zaparkujte váš vůz na Červenovodském sedle a vydejte se pěšky k rozhledně po cyklotrase (jezdí zde i auta) a zpět se po zelené trase. Délka výletu je 7,5 km a nastoupáte 230 metrů.

Kam do okolí?

Okolí Suchého vrchu – jak už je v Orlických horách zvykem – nabízí mnoho turisticky zajímavých míst. Vydejte se za krásami přírody do Přírodní rezervace Hynkovice či si užívejte další procházky po Přírodním parku Suchý vrch – Buková hora. Blízko se také nachází mnoho vojenských opevnění a bunkrů. Nejvýznamnější by pro vaše putování mohla být Dělostřelecká tvrz Bouda nebo Pěchotní srub Na Růžku. Obě jsou spojeny Naučnou stezkou Betonová hranice.

Základní údaje

Provozní doba

celoročně
9 - 17:00

Vstupné

40 Kč dospělá osoba
30 Kč děti 4-15 let
30 Kč senioři

Kontaktní údaje

Orličky 189
Orličky

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Rozhledny
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • Hory a pohoří
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.