Hustopečská mandlárna – mandle od srdce

Hustopeče, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Hustopečská mandlárna

Na jižní Moravě si určitě nenechte ujít návštěvu Mandlárny v Hustopečích. Rodinný podnik vznikl díky mandloňovým sadům, které jsou raritou střední Evropy a rostou na svazích nad Hustopečí.

Autor článku: David Hlisník, 12. prosince 2023

Nejhezčí jsou sady na jaře, když kvetou

Unikátní mandloňové sady, díky jejichž existenci rodinný podnik Hustopečská mandlárna – mandle od srdce funguje, byly založeny v roce 1949. Když se stromům dařilo nejvíce, rostlo jich tu až 50 tisíc. Stromy dodnes nesou úrodu. I když jich je nyní padesátkrát méně, vyžadují trvalou péči. Do sadů vedou různě dlouhé stezky. Nenechte si tam ujít výhledy z rozhledny.

Hustopečská mandlárna

Užijte si zážitkový „Mandlový výlet“

Při návštěvě Mandlárny se můžete zúčastnit unikátní degustace „Mandlový výlet“. V degustační místnosti ochutnáte čistou, kávovou a višňovou mandlovici. Dále paštiku, speciální kávu a další mandlové dobroty. Dozvíte se o historii pěstování mandloní, nahlédnete pod pokličku výroby zdejší mandlovice a poznáte příběh jihomoravské rodinné firmy. Degustaci je však třeba rezervovat dopředu a pro minimálně 15 osob. V Mandlovně se konají také různé akce. Například Den mandloní.

Kde zaparkovat

Nejbližší je Parkoviště Bratislavská, vzdálené 200 m.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Mandlárna disponuje mandlovou kavárnou. Můžete ochutnat mandlovou kávu, domácí dortíky, mandlovici a nejrůznější delikatesy z mandlí v mnoha variacích. Dokonce tu nabízejí i mandlovou limonádu.

Přístupnost autobusem i vlakem

Od autobusového i vlakového nádraží je Mandlárna vzdálena necelých 100, respektive 200 m. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.