Vodní nádrž Nové Mlýny

Dolní Věstonice, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na jižní Moravě si užijete rekreaci, koupání i rybolov na vodních nádržích Nové Mlýny. Horní Mušovská nádrž slouží k rekreaci, dolní Novomlýnská zajistí zážitky v rybolovu. Po hrázi vede silnice, spojující obce Dolní Věstonice a Strachonín.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. července 2022

Pláž Pasohlávky s dvěma lagunami

Na břehu Novomlýnské nádrže objevíte v Pasohlávkách kemp Merkur. Potěší vás velká a malá  laguna s travnatými a písečnými plážemi. Užijete si koupání a slunění, mezi vodními atrakcemi je oblíbený tobogan i aquazorbing. Děti potěší několik dětských hřišť.

Možností ke sportu je přehršel

Pokud rádi sportujete, jsou tu hřiště na plážový volejbal, minigiolf, tenisové kurty, stolní tenis, půjčují tu i elektrokola. Můžete si půjčit šlapadla nebo lodičky. Je možné provozovat windsurfing, kiteboarding, landkiting a buggykiting. Využít můžete okružní plavby lodí Munot z přístaviště kempu Merkur.

Střední nádrž slouží ptactvu

Střední, tzv. Věstonická nádrž je přírodní rezervací. Zimují tu severské husy a mořští orli. Na ostrůvku je pozůstatek zaplavené obce Mušov, Kostel sv. Linharta. Je chráněný jako kulturní památka. Na druhém ostrůvku jsou hroby z doby Velkomoravské říše.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkovací plochy jsou u kempu. Do Pasohlávek jezdí autobus, stanice Aqualand Moravia je v blízkosti pláží.

Občerstvení

Poslouží řada stánků s občerstvením a restaurace.

Kam na výlet v okolí

Navštivte Aqualand Moravia
V obřím Aqualandu Moravia si přijdou na své všichni. Nachází se na břehu blízko kempu. Čeká vás nespočet bazénů, z nichž největší je Riviera pool s termální vodou. K dispozici jsou whirpooly a mnoho atrakcí. Například skluzavka Kamikadze nebo tobogán Supercrater a mnoho dalšího.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dolní Věstonice
519 427 624
tic@pasohlavky.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Koupání
  • Rybaření
  • Relax
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Výlety
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.