Zámek Bruntál

Bruntál, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: fotobanka Muzea v Bruntále

Zámek Bruntál najdete v centru stejnojmenného města na severu Moravy. Určitě vás už na první pohled upoutá tvar zámku v podobě kruhové výseče, renesanční arkády a pěkný park.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Památka má tvar kruhové výseče

Zámek Bruntál je velmi pohledný a patří k významným památkám severomoravského regionu. Zvenčí můžete obdivovat jeho nevšední architektonickou podobu. Tvar kruhové výseče je důvodem, proč má tvar trojúhelníku nádvoří. Lemují ho po všech stranách půvabné renesanční arkády.

foto: fotobanka Muzea v Bruntále

Prohlídka interiérů s galerií mistrů

Zámek prošel pěti sty lety historického vývoje. Několikrát byl přebudován až do barokní podoby. V zámku sídlí regionální Muzeum Bruntál. To po celý rok nabízí expozice a výstavy. V interiérech si prohlédnete zámeckou expozici. Uvidíte kapli v přízemí a 27 sálů v prvním patře. Jsou vyzdobené rokokovými freskami. Můžete obdivovat mobiliář z 18. až počátku 20 století. Můžete se těšit na zámeckou galerii s díly italských, holandských, vlámských a německých mistrů. Délka prohlídky je 60 minut. Ve Starém paláci se podíváte na expozici o přírodě Bruntálska a expozici řemesel a živností regionu.

foto: fotobanka Muzea v Bruntále

Nezapomeňte na zámecký park

Váš obdiv si jistě vyslouží také upravený zámecký park. Je v něm objekt salla tereny, jezírko a uvidíte zbytky městských hradeb s baštami.

foto: fotobanka Muzea v Bruntále

Občerstvení

Restauraci Zlatá hvězda najdete na Zámeckém náměstí.

Vlakem na zámek

Z vlakové stanice v Bruntále půjdete pěšky 1,1 km. Trasa na mapě

Kde zapartkovat a přístupnost

Parkování je v bezprostřední blízkosti zámku.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.