Muzeum Olomouckých tvarůžků A.W.

Loštice, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Unikátní muzeum Olomouckých tvarůžků A. W. najdete v obci Loštice. Bylo vybudováno v roce 1994 na místě původní výrobny tvarůžků. Část exponátů je ve vlastnictví muzea, druhá část je majetkem Vlastivědného muzea v Olomouci, odkud je sem zapůjčena.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. září 2020

„Příběh neobvyklé vůně z vyprávění stréčka Křópala“

Ve sklepě, kde prohlídka začíná, se seznámíte s mletím a lisováním tvarohu. V dalších patrech se obeznámíte s výrobou a také s výrobci a jejich osudy. Je zde celá řada historických dokladů o výrobě tvarůžků. Během prohlídky je pro návštěvníky připraven ke shlédnutí film „Příběh neobvyklé vůně z vyprávění stréčka Křópala“, který je volným filmových zpracování historie výroby této pochoutky s nezaměnitelným odérem.

foto: tvaruzky.cz

Prohlížejte, ochutnávejte, nakupujte – v první tvarůžkovém automatu na světě

V podnikové prodejně si pak tvarůžky můžete zakoupit a je z čeho vybírat, neboť zde najdete nejen jejich kompletní sortiment, ale navíc také řadu dalších sýrů a mléčných výrobků. Odvézt si je možné také rozličné suvenýry a turistickou známku. Pokud by prodejna byla v době vaší návštěvy uzavřena, je možné výrobky pořídit v prvním tvarůžkovém automatu na světě, který najdete ve vestibulu Restaurace U Coufalů.

foto: tvaruzky.cz

Občerstvení

V těsné blízkosti muzea se můžete občerstvit v restauraci U Coufalů nebo v kavárně U Lišky Bystroušky.

Vlakem na výlet 

Nejbližší železniční stanice se nachází v obci Moravičany. Z vlakové stanice půjdete necelé 4 km pěšky. Cesta vás zavede až k muzeu. Trasa na mapě

Parkování

Veřejné parkoviště se nachází v ulici Komenského, přibližně 150 metrů od muzea.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více