Chalupa pod lípou – ukázková zahrada

Krásné, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pokud rádi zahradničíte, určitě si nenechte ujít prohlídku Chalupy pod lípou v Krásném, v centru Žďárských vrchů. Můžete se těšit na velkou inspiraci.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Krása venkovského života

V Chalupě pod lípou v údolí řeky Svratky žijí manželé Anna a Marek Štukhejlovi. Stanou se vašimi průvodci v prostředí, kde se daří květinám, bylinám a dalším rostlinám.

Hospodaření bez chemie

V ukázkové zahradě nenajdete žádnou chemii. Projdete se zahradou, ve které je živý plot z planých keřů, dále listnaté stromy, prvky přirozené louky, divoký koutek, mimořádná vlhká a suchá stanoviště i divoké porosty.

Bylinky, trvalky i stromy

Prohlédnete si architekturu z přírodně dostupných materiálů. Budete obdivovat pěstitelské umění ženy v domácnosti. V předzahrádce se vám zalíbí bylinky, trvalky a keře. Projdete se po hmatovém chodníku pod památnou lípou. Za stodolou je ovocný sad s květnatou loukou. Uvidíte, jak se dá propojit hospodářství s chovem zvířectva na lukách. Uvnitř chalupy na vás doslova dýchne teplo domova.

Tipy na ubytování

Konají se zde různé akce

Během roku se na chlalupě konají různé zajímavé akce. Do ukázkové zahrady můžete zavítat během řady akcí jakými jsou Festival venkovské architektury, Festival venkovských zahrad, Víkend otevřených zahrad, Letní pohádková odpoledne, Jarní výstava, Vánoční výstava a další.

Upozornění

Manželé v chalupě trvale žijí, proto si mimo pořádané akce návštěvu domluvte telefonicky.

Občerstvení

Při akcích se zde občerstvení prodává.

Parkování

Parkování je zajištěno na louce u chalupy

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Roubená stodola s expozicí
V nedaleké vesnici Pustá Rybná si prohlédněte osmibokou roubenou stodolu. Kromě zajímavé architektury vás zaujme expozice zemědělských strojů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Krásné 35
Krásné 59203
723 457 466
777 116 895
annastukhejlova@chalupapodlipou.net
chalupapodlipou.net

Štítky

  • Poznávací
  • Příroda
  • Naše tipy
  • romantické cestování
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • pro dva
  • Zahrady a parky
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.