Ztracené kameny v Hrubém Jeseníku

Vernířovice, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Hrubém Jeseníku na Střední Moravě objevíte unikátní skalní útvar Ztracené kameny. (1250 m n.m.) Skalisko s kamenným mořem a valícími se balvany je na úbočí vrchu Pecny (1330 m n.m.). Čekají vás úchvatné výhledy do okolí.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Kameny podle pověsti vysypal z bot čert

Ke skalisku doputujete při přechodu hlavního hřebene Hrubého Jeseníku. Možná se vám vybaví pověst, jež se k místu váže. Kameny prý vysypal z bot čert, když závodil s místním sedlákem. Pravé vysvětlení hovoří o devonském kvarcitu.

Ze Ztracených kamenů budete mít výhledy do širého kraje

Procházka po hřebeni je výjimečná. Můžete se vydat od motorestu Skřítek (3,1 km), nebo opačně od Ovčárny (8,8 km). Vždy půjdete po Naučné stezce Po hřebenech – světem horských luk. Od skaliska se otevřou výhledy na Hanušovickou vrchovinu s hradem Rabštejn. Uvidíte Nízký Jeseník, na východě Králický Sněžník a na severozápadě Orlické hory.

Občerstvení

Na Skřítku je motorest. Na Ovčárně Restaurace chaty Sabinka.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a autobusy

Parkovat můžete v místě, odkud se rozhodnete vyrazit – buď na Parkovišti u motorestu Skřivánek a nebo na parkovišti Ovčárna. Na Ovčárnu i na Skřítek jezdí autobusy.

Jak na Ztracené kameny - trasa k místu

Ze Skřítku půjdete ke Ztraceným kamenům po zelené trase, jež kopíruje naučnou stezku. Když se rozhodnete pokračovat, tak dále po zelené přes Pecny k Jelení studánce. Od ní trasa kopíruje červenou značku na Ovčárnu. Lze jít samozřejmě obráceným směrem.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vernířovice
icsumperk@seznam.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • Hory a pohoří
  • Výlety
  • Příroda
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.