Pohádkový les nad Desnou

Loučná nad Desnou, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4.3/10

Děti vám budou vděčné, když je u lyžařského areálu Kouty Desná vezmete do pohádkového lesa. Budete cestou obdivovat vyřezávané sochy a plastiky. Jsou ze smrku, modřínu, dubu a topolu. Určitě vám připomenou pohádky i práci řemeslníků v drsných horských podmínkách.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Zažijete přírodní skanzen se sochami a plastikami

Od lyžařského areálu přejdete do přírodního skanzenu po mostě říčku Desnou a budete na okraji lesa. A právě tam začíná cesta pohádkou. Budete se pohybovat podél přítoku Divoké Desné až k vládci a ochránci Jeseníků.

foto: kouty.cz

Mezi čerty a čarodějnicemi

Objevíte sochy, které přibližují řemesla v podhůří Jeseníků a čeká vás dobrodružná cesta mezi pohádkovými postavami. Potkáte třeba u její chaloupky, kterou zdobí nápis U dvou čarodějnic. Také čert se vás pokusí vlákat do svého příbytku. Les je plný skřítků, jezinek a roztodivných strašidel. Možná narazíte nejen na dědečky hříbečky, ale i na práci lesních dělníků, nebo na milíře, které obsluhuje uhlíř. Nenechte se vystrašit démony, hlavně hejkalem Olinem. V lese určitě potkáte i mystického horského ducha, vládce Jeseníků Praděda. Procházku zakončíte na pastvině s ovečkami.

foto: kouty.cz

Občerstvení

Ve Ski areálu je Pizzerie Galerie a Bar Lyžárna. 

Tipy na ubytování

Vlakem do Kouteckého lesa

Z vlakové stanice Kouty nad Desnou půjdete  pěšky necelý kilometr. Trasa na mapě

Kde zaparkovat a přístunost

Auto můžete zaparkovat v lyžařském areálu. Z parkoviště se vydáte na cestu. V Loučné nad Desnou je železniční a autobusová stanice. 

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.