Pradědovo dětské muzeum

Bludov, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10

Jeseníky hravou formou představí hlavně vašim ratolestem Pradědovo dětské muzeum. Je prvním regionálním zařízením svého druhu v republice. Najdete ho v lázeňské obci Bludov, 5 km od Šumperka na úpatí Jeseníků.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Poznávání hravou formou

V muzeu se hlavně děti mohou těšit na 600 m2 hravých expozic pod střechou a 0,2 ha venku patří velkému dětskému hřišti. Muzeum vám nabídne hry, zaměřené na přírodu, historii a řemesla Jeseníků. Poznáte, jaké osobnosti z hor pod Pradědem pocházejí. Ochutnáte místní speciality. Děti určitě potěší vodní hřiště.

Vžijte se do různých rolí

V expozicích si zahrajete třeba na kuchaře, na průvodčího, ježibabku, hokynáře nebo hospodského. Vejdete na náves a žijete životy lidí každého jesenického domečku. V expozici Historie si prolezete knihovnu, sklepení a najdete zajímavosti blízké i vzdálené historie. V expozici Jesenické VIP budete hledat Kováčův fotbalový dres nebo sako Simony Babčákové. Venku si užijete lodičkovou rychlodráhu, tunely, podzemní telefony, klouzačky, bubnoxylofon, lanovku a mnoho dalšího. Budete poznávat pohádkové postavy, přírodu nebo třeba i strašidla.

Občerstvení

V muzeu je vám k dispozici samoobslužná kavárnička s letní terasou.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkoviště je přímo u muzea nebo na třídě Adolfa Kašpara za obecním klubem. Z parkovišť se do muzea během chvilky pohodlně dostanete.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.