Aquapark v Olomouci

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Pokud si chcete s dětmi užít skvělé vodní radovánky, relaxaci i sportovní vyžití, navštivte olomoucký Aquapark. Areál najdete v lokalitě Pod Vlachovým, v těsném sousedství Obchodního a zábavního parku Haná.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. listopadu 2020

Vnitřní areál nabídne příjemné atrakce

Ve vnitřních prostorách Aquaparku si užijete velký rekreační bazén. Je plný vodních atrakcí, které  vám určitě přijdou vhod hlavně pro relaxaci. Objevíte zde whirpooly s lavicí, která zajišťuje vzduchovou i vodní masáž. Potěší vás bazén se vzduchovou masáží. Jsou tu vodní chrliče, vodní dělo, proudový kanál, masážní trysky i protiproudy. Do bazénu ústí skluzavka a tobogan. Nechybí ani přistávací bazénová plocha pro turbo skluzavku s trychtýřem. Z bazénu vyplavete do venkovních prostor areálu spojovacím krčkem.

foto: aqua-olomouc.cz

Welness a Relax

Součástí vnitřních prostor je parní lázeň. Můžete si dopřát také saunu a masáže, včetně přípravné procedury, kdy se před masáží nahřejete ve vnitřních bazénech. Mnozí návštěvníci pak oceňují tepidárium. Jde o suchou prohřívárnu, která má efekt sálavého tepla. To je zajištěno tepelným zářením z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic vnitřního prostoru.

Letní aquapark s plaveckými drahami

Venkovní víceúčelový bazén má vyznačené tři plavecké dráhy. Je zde vodní stěna a vodní chrlič. Do bazénového tělesa ústí modrý tobogan a žlutá skluzavka. Dětský bazén má maximální hloubku do 0,03 m. Děti si mohou užít chrlič, vodní trysky, spojovací skluzavku a vodopád.

foto: aqua-olomouc.cz

Využijte venkovní dětské hřiště

Vaše ratolesti  se mohou venku vydovádět na svém hřišti. Jsou pro ně přichystané různé prvky. Mají tu horolezeckou stěnu, lanovou pyramidu, tampovou houpačku a kolotoč ptačí hnízdo.

Oblíbený je v Aquaparku dětský koutek

Dětský koutek Akvárko můžete využít v přízemí areálu. Mají tu zábavné bludiště s toboganem, herní konstrukce, překážkovou dráhu Ninja arénu. Vaše děti se zabaví i spoustou krásných hraček. K dispozici je neustálý dohled nad dětmi, máte možnost objednat si polednové menu. Můžete si tu zarezervovat a užít i dětskou oslavu narozenin.

foto: aqua-olomouc.cz

Občerstvení

V Aquaparku jsou k dispozici čtyři restaurační zařízení: samoobslužná restaurace, letní restaurace, bistro a bar.

Parkování a přístupnost

Automobil můžete zaparkovat na některé z velkého množství parkovacích ploch přímo u areálu nebo v jeho sousedství.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Prohlédněte si slavný olomoucký sloup
Na Horním náměstí v Olomouci si nenechte ujít nádherné architektonické dílo, sloup Nejsvětější Trojice. Morový sloup je vysoký 35 metrů a je ozdoben čtyřiceti sochami. Unikátní výzdobu tvoří 18 soch světců, 12 světlonošů, 6 reliéfů s polovičními postavami apoštolů. Ve střední části sloupu je sousoší Nanebevzetí Panny Marie a na vrcholu sousoší Nejsvětější Trojice. Sloup, který je nejvelkolepějším monumentem svého druhu u nás, posvětila 1754 císařovna Marie Terezie. Památka je zapsána do Seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.