Záchranná Stanice Pavlov

Pavlov, Českomoravská vrchovina, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Vysočině v malé vesničce Pavlov nedaleko Ledče nad Sázavou objevíte Záchrannou stanici Pavlov. V období od května do října sem můžete zavítat na prohlídku areálu stanice, která je ideálním výletním cílem nejen pro rodiny s dětmi.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. března 2023

Prohlédnete si zvířata a ptáky

Projdete se přírodním areálem, v němž je rybník, výběhy, mokřady, jezírka a voliéry. Přes dvacet pracovníků Záchranné stanice Pavlov pečuje o poraněná zvířata a opuštěná mláďata z celé Vysočiny. Ročně tu poskytují pomoc více než tisícovce živočichů. Prohlédnete si i některé druhy zvířat, které se vzhledem ke svému hendikepu bohužel vrátit do přírody nemůžou a stávají se dlouhodobými obyvateli stanice.

Dozvíte se, co dělat se zvířecími nalezenci

Při procházce areálem uvidíte například voliéry s orly a sovami, bílými čápy, černými labutěmi, ale také výběhy se srnkami. Spatříte muflonku Muffi, lišáka Lukáše, vydru Máju a vydráka Alfonse, nebo samičku krkavce velkého Ruby atd. Zábavnou formou se dozvíte, jak jsou jednotlivé druhy zvířat ohrožené. Poznáte, jak je můžete i vy v přírodě chránit. Pochopíte, co máte udělat, když najdete malého ježka nebo ptáče vypadlé z hnízda.

Pavlovské stanici můžete pomoct i vy

Možná jste se v supermarketech, zverimexech nebo obchodních centrech na Vysočině setkali se zapečetěnými pokladničkami, do nichž je možné hodit nějakou tu korunku. Dozvíte se, že stanice využívá tyto peníze na nákup potravy pro zvířata a na potřebný materiál jako jsou misky, injekční stříkačky, podložky apod. Na webu stanice získáte informace i o dalších možnostech podpory.

Tipy na ubytování

Občerstvení v okolí

Zavítejte do Pavlovské hospůdky naproti autobusové stanici.

Kde zaparkovat a přístupnost

U areálu se nachází parkoviště. Autobusová stanice je vzdálena 550 m, kolem stanice vede cyklotrasa č. 4156.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.