Strašidelný zámek Draxmoor

Dolní Rožínka, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Původní historická sýpka v Dolní Rožínce na Vysočině ze 17. století se před několika lety po privatizaci změnila na stylový strašidelný zámek Draxmoor. Vzdálen je 15 km od Nového Města na Moravě. Pobaví se v něm celá rodina.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. listopadu 2020

Máte rádi kouzla, magii a strašidla?

Pokud se rádi bojíte, vydejte se na tajemnou výpravu do říše strašidel. V Dolní Rožínce na Vysočině objevíte zámek Draxmoor, kde si určitě přijdete na své. Expozice plná magie, kouzel a strašidel je magnetem pro turisty. Zámek na břehu Návesního rybníka byl kdysi sýpkou s pivovarem součástí zámku v Dolní Rožínce, který naposledy od roku 1945 vlastnil rod Mitrovských. Sýpku po privatizaci roku 2001 přestavěli noví majitelé na zámek Draxmoor. Nyní vám prostory ve třech rozlehlých patrech odhalí atraktivní exponáty, originální sklepení. Uvidíte modely čarodějnic, rytířů i různých strašidel. Na nádvoří zámku je pro děti umístěn skákací hrad.

foto: strasidelny-zamek.cz

Prohlídka začíná v kině 3D filmem

Prohlídku zámku zahájíte v 3D kině u staré čarodějnice patnáctiminutovým filmem o nadpřirozených bytostech. Pak už budete bloudit tajemnými chodbami zámku za chřestění či hrozivého smíchu. Podívanou ve třech patrech totiž doprovází řada světelných i zvukových efektů. Pojedete strašidelným výtahem do podzemí. V 500 let staré budově vám bude chodit mráz po zádech. Třeba v oživlém hřbitově. Prohlédnete si strašidla a další monstra v nadlidské velikosti. Narazíte třeba na prince zakletého v žábu, na draka či kostlivce. Pokocháte se soškami pohádkových postaviček. Potěší vás pohádkové domečky na kuřích nožkách.

foto: strasidelny-zamek.cz

Strašidelná atraktivní noční prohlídka

Jednou v roce Draxmoor otvírá své brány v noci. Většinou se tak děje v druhé polovině srpna. V tuto dobu je návštěva nejpůsobivější. V každém koutě najdete nějaké strašidlo, které dokáže ve tmě pořádně vyděsit..

foto: strasidelny-zamek.cz

Tipy na ubytování

Občerstvení

Na nádvoří se občerstvíte u stánku Pod dračí skálou, kde jsou umístěny dlouhé stoly a lavice. Na nádvoří si také můžete zakoupit stylové suvenýry z Draxmooru.

strasidelny-zamek.cz

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete přímo na parkovišti u Draxmooru. Z parkoviště je to ke vstupu do zábavného areálu jen pár kroků.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se do Westernového městečka Šiklův mlýn
Necelých 5 km od strašidelného Draxmooru najdete sesterský zábavní park Šiklův mlýn u obce Zvole nad Perštejnem. Tam se určitě vydejte. Autem tam budete za pár minut, u westernového městečka je rozlehlé parkoviště. Čeká vás spousta skvělé zábavy. Šiklův Mlýn na Vysočině je největším zábavním přírodním areálem v ČR. Vystoupáte třeba na 13 m vysokou dřevěnou vyhlídkovou rozhlednu, můžete navštívit country saloon, aquapark, zoopark, projedete se vláčkem. V přírodním amfiteátru a na náměstí westernového městečka se během sezony koná řada divadelních, tanečních a dalších vystoupení, včetně různých show.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dolní Rožínka 5
Dolní Rožínka
+420 602 319 990
+420 602 750 130
info@strasidelny-zamek.cz
strasidelny-zamek.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.