Zřícenina hradu Rechenburk

Trutnov, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Jiří Matějíček

Památky po hradu Rechenburg se nachází severně od Trutnova a západně od Adršpachu. Hrádeček, který pocházel ze 13. století, nebyl bohužel nikdy dlouho obýván. Tradují se strašidelné pověsti, proč zde žádný obyvatel dlouho nevydržel…

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Prameny uvádí, že hrad pochází ze 13. století. Sídlo na Zámeckém vrchu bylo obydleno pouze ve druhé polovině 13. století. Dále je již hrad označován jako pustý a tak zchátral až do současné podoby.

Vládnou zde zlý duchové

Podle pověsti nebyl hrad nikdy dlouho osídlen kvůli duchům. Údajně se zde každou sobotu slétávaly duchové a s velmi hlasitým řevem shazovaly kameny ze skal. Tak údajně vystrnadily veškeré obyvatele hradu.

Jak ke zřícenině hradu

K zřícenině hradu půjdete z Trutnova od vlakového nádraží po červené trase 5,8 km směrem na Žacléř. U rozcestí Za zámeckých vrchem se dejte vzhůru do kopce po neznačené trase nebo po cyklostezce číslo 4084, která vás dovede až k tabuli informující o hradu.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Zřícenina hradu Rechenburg je přístupná celoročně

Kde zaparkovat

Zaparkujte u vlakového nádraží v Trutnově. Pokud hledáte nejkratší cestu, pak váš vůz odstavte v obci Libeč.

Kam pokračovat dále? Typ na výlet..

Doporučujeme pokračovat po červeném značení, které vede souběžně s Naučnou stezkou Nové Dvory – Babí. Poté přejděte na Naučnou stezku Opevněné Trutnovsko. Půjdete rozmanitým terénem okolo desítek vojenských opevnění. Poté se můžete po komunikaci vrátit zpět do Trutnova či přes polní cestu projít k NS Po stopách války 1866 na Trutnovsku a dojdete také do Trutnova. Celková délka okruhu je přibližně 17 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Libeč
Trutnov

Štítky

  • Poznávací
  • pro dva
  • Zříceniny
  • Příroda
  • Výlety
  • pro seniory
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.