Ambrožova vyhlídka

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V západních Krkonoších se vydejte na Ambrožovu vyhlídku. Z Vrbatovy boudy se vydáte 1,4 km směrem na Labskou bodu po červené značce, Bucharově cestě. Budete míjet Hančův pomník. Můžete se těšit na úchvatné výhledy ze skalního výběžku.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Uchvátí vás výhled na vodopád

Na Ambrožově vyhlídce pod Pančavskou loukou se vám bude z pohledů na hory doslova tajit dech. Údolí Labského dolu, do kterého se budete dívat, má v příčném řezu tvar písmene U. Vyhloubil ho ledovec. Unikátní je odtud pohled do hlubokého údolí. Pod vámi poteče v meandrech horská voda, naplňující řeku Labe. V blízkosti je Pančavský vodopád.

Hlavní hřeben Krkonoš

Vyhlídka nese jméno po propagátorovi turistiky a ochrany památek v Krkonoších Jindřichu Ambrožovi. Kromě nádherného pohledu do údolí Labského dolu s vodopádem uvidíte Slezský hřbet, od Violíku přes Vysoké kolo, Kozí hřbety až po nejvzdálenější Luční a Studniční horu a Sněžku.

Upozornění

Ambrožova vyhlídka není v zimě přístupná.

Tipy na ubytování

Parkování

Záchytné parkoviště na Horních Mísečkách nebo ve Špindlerově mlýně.

Jak na Ambrožovu vyhlídku

Nejkratší cesta je od Vrbatovy Boudy
Od Jilemnické boudy na Zlatém návrší k Vrbatově boudě jezdí autobus. Využít ho můžete od 5.června do 3. října. Zastávka se nachází 450 m od záchytného parkoviště.

Cesta z Horních Míseček
Pokud půjdete z Horních Míseček k Ambrožově vyhlídce pěšky, vzdálenost je 4,5 km a nastoupáte 378 výškových metrů. Půjdete po žluté Starou vozovou cestou k mohyle Hanče a Vrbaty a pak po červené značce.

Vydat se můžete i ze Špindlerova mlýna
Hezký výlet je ze Špindlerova mlýna k Ambrožově vyhlídce přes Medvědí Boudy, Martinovu a Labskou Boudu až k Ambrožově vyhlídce. Cestou se můžete občerstvit na Martinovce nebo Labské boudě. Od Labské boudy je to kousek k Prameni Labe. Délka trasy k vyhlídce je 9,6 km a nastoupáte 643 metrů. Od vyhlídky můžete dále pokračovat po červené trase a následně Žluté trase do Míseček a následně po červené zpět do Špindlerova mlýna. Délka trasy celkem 17,5 km

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.