Ambrožova vyhlídka

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V západních Krkonoších se vydejte na Ambrožovu vyhlídku. Z Vrbatovy boudy se vydáte 1,4 km směrem na Labskou bodu po červené značce, Bucharově cestě. Budete míjet Hančův pomník. Můžete se těšit na úchvatné výhledy ze skalního výběžku.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Uchvátí vás výhled na vodopád

Na Ambrožově vyhlídce pod Pančavskou loukou se vám bude z pohledů na hory doslova tajit dech. Údolí Labského dolu, do kterého se budete dívat, má v příčném řezu tvar písmene U. Vyhloubil ho ledovec. Unikátní je odtud pohled do hlubokého údolí. Pod vámi poteče v meandrech horská voda, naplňující řeku Labe. V blízkosti je Pančavský vodopád.

Hlavní hřeben Krkonoš

Vyhlídka nese jméno po propagátorovi turistiky a ochrany památek v Krkonoších Jindřichu Ambrožovi. Kromě nádherného pohledu do údolí Labského dolu s vodopádem uvidíte Slezský hřbet, od Violíku přes Vysoké kolo, Kozí hřbety až po nejvzdálenější Luční a Studniční horu a Sněžku.

Upozornění

Ambrožova vyhlídka není v zimě přístupná.

Parkování

Záchytné parkoviště na Horních Mísečkách nebo ve Špindlerově mlýně.

Jak na Ambrožovu vyhlídku

Nejkratší cesta je od Vrbatovy Boudy
Od Jilemnické boudy na Zlatém návrší k Vrbatově boudě jezdí autobus. Využít ho můžete od 5.června do 3. října. Zastávka se nachází 450 m od záchytného parkoviště.

Cesta z Horních Míseček
Pokud půjdete z Horních Míseček k Ambrožově vyhlídce pěšky, vzdálenost je 4,5 km a nastoupáte 378 výškových metrů. Půjdete po žluté Starou vozovou cestou k mohyle Hanče a Vrbaty a pak po červené značce.

Vydat se můžete i ze Špindlerova mlýna
Hezký výlet je ze Špindlerova mlýna k Ambrožově vyhlídce přes Medvědí Boudy, Martinovu a Labskou Boudu až k Ambrožově vyhlídce. Cestou se můžete občerstvit na Martinovce nebo Labské boudě. Od Labské boudy je to kousek k Prameni Labe. Délka trasy k vyhlídce je 9,6 km a nastoupáte 643 metrů. Od vyhlídky můžete dále pokračovat po červené trase a následně Žluté trase do Míseček a následně po červené zpět do Špindlerova mlýna. Délka trasy celkem 17,5 km

Základní údaje

Kontaktní údaje

Bedřichov
Špindlerův Mlýn

Štítky

 • Poznávací
 • Hory a pohoří
 • Turistika
 • cestování se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro dva
 • Sportovní
 • Romantická místa
 • úžasná místa
 • pro seniory
 • amazing places
 • Tisícovky
 • romantické cestování
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Vyberte si ubytování

Bouda Na cestě

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

9/10
Cena od 470 Kč do 550 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.