Pivovar Trautenberk

Malá Úpa, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Vv Horní Malé Úpě (1045 m n m.) vaří pivo. Jmenuje se příznačně Trautenberk. Uvede vás do světa krkonošských pohádek. Minipivovar objevíte na Pomezních Boudách. Sídlo našel v bývalých Tippeltových boudách, které se přejmenovaly později na hotel Družba.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. ledna 2022

Pivu dal jméno pohádkový Trautenberk 

Pivo se vaří bez pasterizace a filtrování. Je osvěžující, řízné a hořké tak akorát. Kromě čepovaného si můžete odvézt dárkové balení se 4 třetinkovými lahvemi. Na čepu jsou piva Trautenberk: spodně kvašený ležák 11 °, polotmavý speciál 13 °, svrchně kvašená 14 °- Apa a letní svrchně kvašená světlá 10°. Ochutnáte je i na Permoníku, Renerovkách, Jelence, ve SkiMu Housu, Chatě Moravěnka.

Pivovarská hospoda

V pivovarské restauraci piva ochutnáte. Kromě toho se můžete těšit na pivovarské speciality. Třeba pivovarský gulášek Trautenberk.

Exkurze je možná

Pokud si chcete pivovar prohlédnout, přihlaste se na exkurzi. Nejlépe telefonicky na 730 158 405.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkovací místa jsou u Infocentra a nebo na parkovišti u bývalé celnice. Obě místa jsou od pivovaru vzdálena pár desítek metrů.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Za pohádkami Marie Kubátové
Vydejte se s dětmi na naučnou stezku. Čeká na vás deset zastavení s krkonošskými pohádkami a plněním úkolů. Trasa vede lokalitou Horní i Dolní Malé Úpy. Dá se rozdělit na několik dní a etap.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Horní Malá Úpa 87
Malá Úpa 54227
733 746 444
info@pivovartrautenberk.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • cestování za pivem
  • Výlety
  • Pivovary a minipivovary
  • když prší
  • Exkurze
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.