Železniční muzeum

Zubrnice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: zubrnickazeleznice.cz

Železniční muzeum Zubrnice se nalézá v prostoru bývalého nádražního skladiště zboží. V jeho expozici na návštěvníky čeká typická železničářská atmosféra, množství informací z železniční historie, možnost svezení pákovou drezínou a mnohé další zajímavosti.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. prosince 2020

Jede jede mašinka….

Stálá expozice o historii a současnosti místní dráhy Velké Březno – Verneřice – Úštek ukrývá dobové fotografie, dokumenty a řadu zajímavostí, které nějakým způsobem souvisí s historií této dráhy. Lákadlem je plně funkční modelové kolejiště stanice Levín v měřítku 1:45. V areálu muzejní železnice je v nádražní budově k vidění dobově vybavená dopravní kancelář i čekárna pro cestující. Zajímavostí je replika zvonkového návěstidla, v nádražácké hantýrce známého jako „číňan“.

Prohlédnete si dobové železniční vlaky a vagóny

V železničních vozech najdete tématické expozice, které vám představí vývoj železničního osvětlení a řadu různých nezbytných pomůcek. V dřevěné remíze vedle nádraží jsou umístěné historické drezíny a v této části expozice se můžete seznámit i s jejich vývojem. V areálu můžete vidět historické zabezpečovací zřízení stanice Velké Březno, na kolejích na vás čeká kolejový jeřáb z roku 1877, motorová lokomotiva T 201.901 z roku 1916, výsypný vůz Talbot a další zajímavá kolejová vozidla.

Kde zakoupit vstupenky

Vstupenky do muzea, jízdní řád pro jízdy muzejní železnicí a jízdenky pro historické jízdy jsou k dostání v hlavní budově. Zakoupit tu můžete také suvenýry.

Vstupné do muzea je o víkendech a svátcích zahrnuto v ceně jízdenky historického vlaku

Tipy na ubytování

Občerstvení

V hlavní budově je možnost si zakoupit drobné občerstvení.

Zázemí pro děti

V prostoru za nádražím je připravené venkovní posezení a dětské hřiště s herními prvky

Kudy do Zubrnic?

Od Litoměřic po silnici č. 15 do Úštěka, tady se dáte vlevo na silnici č. 260 vedoucí do Zubrnic. 

Poloha na mapě

Tip na další výlet

V Zubrnicích se nachází velmi pěkný a zajímavý skanzen lidové architektury. K vidění jsou malebné roubenky, stavení hrázděná i zděná. Prohlédnout si tu můžete také zemědělskou usedlost, vesnický krámek či třeba vodní mlýn. Skanzen nabízí dva prohlídkové okruhy.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více