Rozhledna Na Pekelném kopci

Mastník, Třebíčsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Třebíči na Pekelném kopci ve výšce 572 m n.m. můžete vystoupat na rozhlednu. Je vytvořena z modřínového dřeva. Uvnitř konstrukce je nainstalováno ocelové schodiště. Plošina se nachází ve výšce 26,5 metru.

Autor článku: Petr Kouba, 19. října 2020

Z ochozu můžete někdy vidět i Sněžku

Po výstupu na otevřenou plošinu vás čeká kruhový výhled do širého okolí. Uvidíte město Třebíč, spatříte rozhlednu Babylon u Kozárova, hrad Sádek, rozhlednu Mařenku u Štěmtěch, zámek v Náměšti nad Oslavou, Žďárské vrchy, Drahanskou vrchovinu a když je dobrá viditelnost, tak můžete spatřit Alpy. Někdy i nejvyšší českou horu Sněžku, která je odtud vzdušnou čarou 157 km.

foto: visittrebic.eu

Rozhledna má židovskou symboliku

Můžete v rozhledně objevit židovskou symboliku. Židovská kultura byla totiž v Třebíči hodně čitelná. Kulturně historický prvek se proto odráží ve stavbě. Dřevěné čtverce, kterými je rozhledna obehnaná, při pohledu z výšky vytvářejí v půdorysu dojem Davidovy hvězdy.

Co říkají o Pekelském kopci pověsti?

Říká se, že v Třebíči svatý Prokop zkrotil ďábla a odhodil ho pod kopec. Tomu se pak začalo říkat Pekelný. Nejde však o jedinou pověst. Další zase popisuje, že na vrchu kopce žil čert, kterého vyhnal komínem svatý Jan ze své jeskyně ve Svatém Jánu pod Skalou ve středních Čechách.

foto: visittrebic.eu

V Třebíči je i rozhledna vytvořená z vodojemu

V lokalitě Horka - domky v Třebíči můžete vylézt i na rozhlednu U Kostelíčku. Ta vznikla z bývalého vodojemu .Vydáte se k ní z Václavského náměstí ulicí Štefánikovou a pak Hladíkovou. Ve spodních patrech rozhledny je umístěna expozice o vodárenství. Z ochozu vyhlídkové věže si můžete prohlédnout Třebíč.

Kde se občerstvit

Jídlo a pití si na rozhlednu vezměte s sebou. V Třebíči se pak můžete občerstvit například v Pizzerii a cukrárně Gusto, která se nachází v Demlově ulici, vedoucí z Václavského náměstí. Vedle pizzerie je také restaurace Mercury.

Parkování

Auto můžete zaparkovat na parkovišti v Třebíči u polikliniky.

Jak na rozhlednu

K rozhledně na Pekelném kopci dojdete naučnou stezkou. Napojíte se na ni kousek od parkoviště u polikliniky. Je doplněna naučnými cedulemi a jsou na ní odpočívadla. Přímo u rozhledny se nachází dřevěný přístřešek, kde se můžete schovat před případným deštěm. Délka trasy: 4,8 km jedním směrem. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Tip na výlet

Děti se mohou vydovádět v třebíčském Labyrintu
V bývalé třebíčské sýpce, která byla rekonstruovaná, najdete nově vytvořený rodinný park Labyrint. Přes 4 patra se táhne prolézačka. Vaše děti potěší stolní hry, jako například fotbálek. Ti nejmenší tu mají koutek pro batolata. Potěší je i řada nafukovacích atrakcí. Například krokodýl. K dispozici jsou houpačky, houpací sítě, hala se šlapacími autíčky a odrážedly nebo lezecká síť. Najdete tu také multifunkční hřiště nebo velký dřevěný domeček.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mastník
+420 775 707 507
+420 568 610 011
info@mkstrebic.cz
www.mkstrebic.cz/

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • se psem
  • Rozhledny
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • romantické cestování
  • pro dva
  • amazing places
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.