Mozkoherna - zábavný trénink pro celou rodinu

Třebíč, Třebíčsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Roztočte své mozkové závity v třebíčské Mozkoherně. Najdete ji v ulici Leopolda Pokorného v židovské čtvrti blízko centra města. Čeká vás tam unikátní a zábavný mozkový trénink pro celou rodinu.

Autor článku: Radomír Němeček, 28. ledna 2021

Trénink mozku není vůbec nuda

Mozkoherna nabízí zábavné trénování paměti a koncentrace, rozvoj prostorové představivosti, verbálního myšlení i logiky. To vše pomocí mozkohraček a neurotechnologií. Své schopnosti si otestujete při řešení nejrůznějších hlavolamů a chytrých her. Věděli jste, že se dá trénovat i zvuková paměť? Ano, třeba zvukovým pexesem. Nezapomenutelné zážitky zažijete především na Mindballu, Mozkostřelbě a Mindflexu. Jsou to unikátní EEG zařízení, které fungují na principu snímání mozkových vln. Díky této technologii mohou hráči silou svých myšlenek ovládat kuličku – čeká je překážková dráha nebo myšlenkový fotbal. 

Mindball - hra budoucnosti

Ve hře Mindball můžete dát gól soupeři svou myšlenkou. Na hlavy dostanete speciální čelenky s biosenzory, které snímají vaši mozkovou aktivitu. Uprostřed stolu je dráha s kuličkou, která se posouvá na základě mozkové aktivity hráčů. Cílem hry je dostat kuličku do soupeřovy branky. Vyhrává ten, kdo se umí lépe uvolnit. Mozková aktivita je zároveň zobrazena na monitoru. Díky vizualizaci mozkových vln budete mít okamžitou zpětnou vazbu o tom, co se děje v hlavě vaší i spoluhráče. Myšlenkový zápas je atraktivní také pro publikum. 

foto: mindball.cz

Mozkohračky: opravdu chytrá zábava

Pobaví se děti i dospělí. Hmatové pexeso je založeno na poznávání identických povrchů bez očí, pouze s pomocí prstů. Z geometrických tvarů se zapojením logiky a prostorové orientace poskládáte zvířata. Nejoblíbenější mozkohračkou je Noemova archa a Tučňáci na ledu. Při řešení úkolů bude utíkat čas rychleji. Díky nastavitelné úrovně obtížnosti rozvíjejí mozkohračky schopnosti malých dětí, dospělých i seniorů.  Sami nebo společně můžete Karkulce najít cestu do domečku, kluci mohou naskládat do náklaďáku kostky různých tvarů. Dostat kuličku přes sto překážek v bludišťové kouli je výzva nejen pro tatínky. 

foto: mindball.eu

Upozornění

Mozkoherna je vhodná pro děti od 4 let.

Kde se občerstvit

V  ulici L. Pokorného je vynikající Kavárna Vrátka s venkovním posezením a domácími zákusky. Před vstupem do židovské čtvrti, která je mimochodem zapsaná na seznamu UNESCO, se můžete zastavit na jídlo ve vyhlášené restauraci Kocour. Vegetariáni ocení širokou nabídku v Lucky ´s Vege Bistro. V cukrárně Pod lampou se můžete osvěžit zmrzlinou nebo domácí limonádou. Víno a něco dobrého k tomu si dopřejete v kavárně U Židovské brány. A to zdaleka není celý výčet toho, co můžete v blízkosti Mozkoherny ochutnat. 

Parkování a přístupnost

Zaparkovat automobil můžete na nedalekém Žerotínově náměstí, Komenského náměstí a na parkovišti u autobusového nádraží. Parkování je zpoplatněno. Z parkovišť se do Mozkoherny dostanete pohodlně kolem 5 minut. Zároveň se po cestě projdete světoznámou židovskou čtvrtí nebo podél kouzelného nábřeží řeky Jihlavy.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Synagoga a dům Seligmanna Bauera
Pár kroků od Mozkoherny se nachází synagoga, která se řadí k nejkrásnějším barokním výmalbám na Moravě. V jejím sousedství byl před rokem 1798 vystavěn dům, dnes známý jako dům Seligmanna Bauera, který byl po rozsáhlé rekonstrukci upraven na expozici židovského bydlení mezi válkami. Můžete se podívat do židovské kuchyně, ložnice i do obchodu. 
Cesta časem
Z Mozkoherny se dostanete do deseti minut do areálu další třebíčské památky UNESCO - za návštěvu stojí bazilika sv. Prokopa a také interaktivní expozice Cesta časem, která vás přenese do středověku, děti se promění v tovaryše a zaučí se v tradičních řemeslech. Zkusí si nasázet chleba do pece, mlít obilí na žernovu a ovládat středověký jeřáb. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.