Vyhlídka Babka

Řevnice, Brdy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Šjů CC BY-SA 3.0

Skalnatý kopec Babka leží v brdských Hřebenech mezi obcemi Řevnice a Mníšek pod Brdy. Z výšky 505 m n. m. poskytuje ojedinělé vyhlídky a je tak již od 19. století oblíbeným výletním místem.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Babka nabízí překvapivě svěží výhledy

V minulosti stával na jejím vrchu vyhlídkový pavilon, který však časem zchátral a nikdy již nebyl obnoven. Dnes se můžete z Babky zahledět na Hostovickou dolinu s mohutným Plešivcem a špičatým vrchem Ostrý, spatřit hřbety Radče a vrcholky Brd či rozsáhlé křivoklátské lesy. V místech, kde dohlédnete na město Beroun, zbystřete pozornost, protože je to místo, od kterého lze vysledovat hradní věž Karlštejna. Nejen hlavní vyhlídka, ale také boční, kolem které budete stoupat k vrcholu, vám umožní daleké výhledy. Spatřit můžete Strážný vrch, údolí Babského potoka a televizní vysílač Cukrák.

foto: Šjů

Jaspis pro Karlštejn

Zajímavostí tohoto místa je také to, že v blízkosti Babky byl těžíván polodrahokam jaspis a údajně byl použit pro výzdobu kaple sv. Kříže na hradě Karlštejn. V blízkosti Babky si pak můžete navíc prohlédnout dva jeskyní útvary. Jeden najdete pod převisem u vrcholu, druhý pak severovýchodním směrem asi o 100 metrů dál. Tento výklenek má dva čtyři vchody, z toho dva zaslepené.

Na Babku třeba údolím Babského potoka?

K Babce vás přivede od nádraží v Řevnicích modrá turistická trasa č. 1014. Vede k Jezírku a do Haloun, odbočka z ní na Babku je dlouhá asi 400 m a celková cesta měří asi 2 km. Pěkná trasa na Babku vede také po zelené značce a míří z Řevnic do Mníšku pod Brdy údolím Babského potoka.  Při cestě vozem se vydejte z Řevnic směr Mníšek pod Brdy, zaparkovat lze po asi 2 km jízdy na odbočce za druhou prudkou zatáčkou, odkud budete pokračovat přibližně ještě 2 km pěšky.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V nedalekém Mníšku pod Brdy určitě stojí za prohlídku zdejší zámek. Nabízí dva prohlídkové okruhy pro dospělé a pořádá také speciální prohlídky určené dětem. Zámek je přístupný celoročně a koná se tu řada zajímavých doprovodných akcí. V létě je pěkným zpestřením také návštěva nově zrekonstruované zámecké zahrady.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.