Rozhledna Babka

Zruč nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Bílá Vrána CC BY-SA 4.0

Zruč nad Sázavou nabízí řadu atraktivit. Patří mezi ně i rozhledna Babka. Stojí na kopci 2 km severně nad Zručí. U vchodu do přilehlého přístřešku vás uvítá babka vyřezaná ze dřeva. Čeká vás pěkný pohled do širého okolí. Dozvíte se, že jméno dal rozhledně zručský školák.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Babka má tvar šestiúhelníku

Rozhledna byla postavena ve výšce 451 m n. m. a je vysoká 28,2 metru. Ocelové schodiště je vedeno vřetenovitě vzhůru. Základová konstrukce má tvar šestiúhelníku. Rozhlednu jistí šest svislých sloupů ze smrkové kulatiny, propojených ocelovými táhly. Střechu tvoří dřevěný krov.

Z rozhledny uvidíte široko daleko do kraje

Na vyhlídkovou plošinu vystoupáte po 130 schodech do 24 m nad okolní terén. Nabídne vám výhled a Horní Posázaví, Českomoravskou vrchovinu. Sympatické je, že na vyhlídkové plošině jsou umístěné panoramatické mapy. Z nich se dozvíte, co uvidíte.

K rozhledně vás zavede Zručská naučná stezka

Pokud se chcete pořádně projít, vydejte se Zručskou naučnou stezkou k rozhledně. Půjdete 7 km od vlakového nádraží. Na osmi informačních tabulích se seznámíte s městem a jeho zajímavostmi. Poznáte i rozhledny v okolí.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Na Náměstí Míru jsou Pizza Grande, Restaurace hotelu Zruč nebo Sport Bar.

Kde zaparkovat a přístupnost

Auto můžete zaparkovat u hřbitova. Od parkoviště a nebo od autobusové zastávky Nový hřbitov je to k rozhledně zhruba 1 km po modré turistické značce.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dubina
Zruč nad Sázavou
327 531 329
infocentrum@mesto-zruc.cz

Štítky

  • Poznávací
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.