Kuličková dráha ve Zruči

Zruč nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Ve Zruči nad Sázavou nedaleko Kutné Hory si děti hrají s hliněnými či skleněnými kuličkami. Nevěříte? Zajeďte si tam na výlet. Areál u základní školy v ulici 5. května nabízí deset drah a tři můstky. S dětmi se určitě parádně pobavíte.

Autor článku: Petr Kouba, 6. října 2020

Kuličky se v drahách předjíždějí

Zručský kuličkový areál se nachází v ulici 5. května nedaleko dětského hřiště. Každá z deseti drah má naměřenou svou nadmořskou výšku. Kuličky se v drahách předjíždějí. Můžete si změřit skok na skokanském můstku, a to dokonce s přesností na 1 cm. Můžete hrát sami se sebou a nebo třeba ve skupině 8 lidí. Možností způsobu her je nepřeberné množství. Hraje se předjížděná, vyřazovák, časovka, turné zručských můstků, skoky na lískáči a pětíku, paralelní závod a mnohé další. Vstup do areálu je zdarma. Letáček s pravidly her získáte v informačním centru.

foto: mesto-zruc.cz

Navštívit můžete i sousední aktivity

V blízkosti areálu je velké kuličkové hřiště se čtyřiceti atrakcemi. Vaše děti potěší zavírací pískoviště, čtyřmístná vahadlová houpačka, pružinová houpadla. Prolézačky. Je tu hrací parkur , tabule pro malování. K dispozici děti mají třeba i kolotoč se sedátky, skákací desku, kladinu na pružinách  nebo lanový systém Venus. Můžete navštívit též vícelúčelové hřiště a dětské dopravní hřiště s půjčovnou šlapacích autíček. Děti si vyzkouší pravidla silničního provozu a nebo si jen tak zajezdí. Nudit se ve Zruči určitě nebudou.

foto: mesto-zruc.cz

Občerstvení

Naproti areálu se můžete v kavárně Hellas. 

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete naproti dětskému hřišti u obchodního domu Tesco. Od parkoviště je to ke kuličové dráze a dětskému hřišti přibližně  200 metrů. 

foto: mesto-zruc.cz

Poloha na mapě

Tip na výlet

Poznejte svět kostiček a panenek a vystoupejte na věž
Ve Zruči nad Sázavou je zámek, kde děti určitě zaujme výstava Svět kostiček a panenek. Uvidíte tu exempláře z celého světa. Navštívit můžete Kolowratskou věž. Na zámecký areál budete nahlížet z výšky 20 metrů. Vnitřek věže je interaktivní. Děti se mohou bavit zábavnými skládačkami, úkoly i průjezdem tajnou zdí. V zámecké sýpce na vás čekají úkoly v rámci expozice Příběh řeky Sázavy. Dozvíte se o rostlinstvu a živočiších, kteří se vyskytují v blízkosti řeky. Poznáte řemesla, která se na řece kdysi provozovala. Třeba práci vorařů nebo pradlen.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zruč nad Sázavou
+420 327 531 329
infocentrum@mesto-zruc.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Dětská hřiště
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zabávní parky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.