Rozhledna Drahoušek
Osečany, Česká Sibiř, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10
Autor fotky: facebook.com/rozhledna.drahousek

Rozhledna zvláštního jména – Drahoušek – se nachází poblíž Sedlčan u obce Osečany. Vyhlídkovou věž otevřenou v březnu roku 2004 tvoří zajímavě řešená betonová stavba s točitým schodištěm a vyhlídkovým ochozem, ke kterému vede 167 schodů.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Drahoušek vám ukáže i pražské věže

Rozhledna jako řada podobných vyhlídkových objektů vděčí za svůj vznik potřebám mobilních operátorů. Plní tak zároveň roli vysílače a vyhlídkové věže. Válcová věž stojící ve výšce 501 m n. m. je vysoká 48 m, vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 32 m a nabízí krásné kruhové výhledy na střední Povltaví, Sedlčansko, Vysoký Chlumec, Velký Blaník, Křečovice a za ideální viditelnosti lze spatřit například České středohoří a dokonce i nejvyšší pražské věže. Na ochozu rozhledny jsou popisky usnadňující orientaci. Aby výhled byl opravdu dokonalý, můžete si zde vypůjčit dalekohled a poté si na památku zakoupit některý ze suvenýrů včetně turistické známky.

Kudy k rozhledně?

Při cestě autem jej zaparkujte u odbočky ze silnice z Osečan do Prosenické Lhoty. K rozhledně to budeme mít asi 300 metrů. Pojedete-li vlakem, nejbližší vlaková zastávka je v Sedlčanech. Od nádraží se vydejte do centra města a dále po červené turistické značce. Tato cesta je dlouhá asi 8 km.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se z Osečan přes Sedlčany do skanzenu ve Vysokém Chlumci. Najdete zde celou řadu památek venkovské architektury, které vám přiblíží způsob života na vesnici na přelomu 19. a 20. století. V přírodním areálu v údolí potoka uvidíte obytné, hospodářské i sakrální objekty – roubená stavení, špýchary, vodní pilu, včelín a mnohé další. Cesta z Osečan do Vysokého Chlumce je dlouhá asi 13 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Osečany

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Technické památky
  • Vyhlídky
  • Pro dva
  • Kopce a vrchy
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10