Černolické skály

Černolice, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.8/10

Černolické, jinak také „Čertovy“ skály najdete nad obcí Černolice v okrese Praha – západ. Poskytují krásné vyhlídky do kraje a navíc jsou oblíbeným horolezeckým tréninkovým místem.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Masiv skal vystupuje z krajiny a vytváří pohádkové zákoutí. Obcí Černolice vystoupáte ke skalám a stačí udělat pár šikovných kroků a ocitnete se na některém z několika vyhlídkových míst, kam za pěkného počasí dopadají sluneční paprsky, a když se zde posadíte a chvíli si vychutnáváte atmosféru tohoto výjimečného místa, ani se vám odsud nechce odejít. Skály vám nabídnou překrásný pohled do tiché krajiny, rozprostírají se pod vámi pole, louky, v dáli se zelenají lesy a dohlédnout odsud můžete na známý televizní vysílač Cukrák.

Skály jsou od roku 2002 chráněnou přírodní památkou. 

Skály, místo pro lezce

Rozmanitá členitost skal nejen, že potěší oko běžného turisty, ale s oblibou ji využívají již dlouhé roky horolezci, zejména pražští a středočeští. Nejvyšší stupeň obtížnosti zde je označován číslem VI. A skály jsou tak vhodné pro nácvik výstupů řadou horolezeckých technik.

Parkování

Skály leží na okraji obce Černolice. Zaparkovat můžete v obci.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Výprava na Černolické skály může být celodenním výletem, který započnete ve Všenorech, kam vás přiveze vlak z Prahy Smíchova či hlavního nádraží. Cesta po žluté vás přivede na kopec nad obec, odkud jsou krásné výhledy do údolí Berounky a masiv Českého krasu. Necelé čtyři kilometry vás pak zavedou na rozcestí Červená hlína a po červené TZ dojdete ke skalám. Pro návrat využijte romantické údolí Všenorského potoka a po červené pokračujte k okraji lesa nad Jílovištěm. Po modré se lesem dostanete až pod Kazínskou skálu, která ční přímo na břehu Berounky. Pozor – v létě 2013 došlo k jejímu částečnému sesuvu a schůdnost je obtížnější. Můžete se osvěžit v restauraci u Tetaurů, posedět uvnitř či venku na zahrádce a pokračovat pak po žluté chatovou částí Lipenců podél vody až do Černošic, kde přejdete Berounku přes most a cesta vás zakrátko přivede na zdejší nádraží, odkud jezdí vlaky na Prahu a na Beroun.

Štítky

 • Poznávací
 • Příroda
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • Lezení
 • pro dva
 • Vyhlídky
 • pro seniory
 • Romantická místa
 • Přírodní rezervace
 • Skalní města
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.