Soutěsky ve Hřensku - romantická plavba na lodičkách
Hřensko, České Švýcarsko, Českosaské Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Největší atrakcí Národního parku České Švýcarsko jsou Soutěsky Hřensko. Cesta k Edmundově, známé spíše jako Tiché, a k Divoké soutěsce vede podél skal a přivede vás k místu, kde pro další zážitky musíte nasednout do pramice. Odtud vyplouváte po hladině říčky a plavbu doprovází poutavé a často vtipné vyprávění převozníka.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. května 2020

Cesta k soutěskám

Již samotná pěší část je pěkná, neboť tento úsek lemují skály a pěšinka prochází i skalními tunely. V místě, kde se dál suchou nohou nedostanete, čeká několik velkých pramic. Plují po říčce mezi skalami, na kterých můžete s trochou fantazie rozpoznat skalní útvary připomínající zvířata i lidi. O každém z nich vám převozník něco zajímavého prozradí. Cestou vás čeká překvapení v podobě vodopádu. Délka Tiché soutěsky činí 960 m a jízda v ní trvá 20 minut. Divokou soutěskou, která je dlouhá 450 metrů, poplujete 15 minut. Pramice plují oběma směry. Mezi soutěskami je nutnost pěšího přesunu, během kterého se můžete občerstvit v příjemném prostředí na Mezním můstku.

K soutěskám vás přivede několik cest 

  • Ze Hřenska proti proudu řeky Kamenice vede cesta dlouhá asi 2 km k Tiché soutěsce.
  • Z Mezní Louky vás modrá TZ dovede ke Strži a sestup po žluté vás pak přivede k Divoké Soutěsce.
  • Z Růžové nebo Mezné se po zelené TZ jde na Mezní můstek a pokračuje se po žluté k Edmundově soutěsce.

Při cestě vozem či motocyklem můžete zaparkovat na vyhrazeném parkovišti v Hřensku (auto 100 Kč/den, 30 Kč/hod., motocykl 50 Kč/den, 20 Kč/hod.). Další možností je velké parkoviště na Mezní louce, kde je téměř vždy volné místo.

 

Tip na výlet

Výlet k soutěskám v Hřensku je ideální spojit s výšlapem na Pravčickou bránu. Abyste ušetřili čas, je dobré zaparkovat v Hřensku, vyjít odtud na Pravčickou bránu, dolů se vydat Gabrielinou stezkou na Mezní louku, sejít k Divoké Soutěsce a zpátky do Hřenska. Trasa je dlouhá asi 15 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hřensko

Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českosaské Švýcarsko

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více