Výlet na vrch a rozhlednu Tanečnice

Mikulášovice, Šluknovsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Vrch Tanečnice se stejnojmennou a u nás nejseverněji položenou rozhlednou se nachází jen asi půl kilometru od hranic s Německem. Přivede vás sem příjemná trasa z obce Mikulášovice, kde vznikla a stále se ještě vyrábí legendární nožík rybička.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. července 2020

Cesta začína v Mikulášovicích

K rozhledně vás přivede modrá turistická značka od Mikulášovic, kde se nachází několik parkovišť i možností občerstvení. V Mikulášovicích  můžete navštívit ojedinělé Muzeum nožířské tradice. 

Z Mikulášovic na vrchol Tanečnice

Z Mikulášovic vykročíte po asfaltové silnici, kterou vystřídá pohodlná značená přírodní cesta, jež vás dovede do Tomášovského lesa, kudy budete stoupat do kopce k rozhledně ležící ve výšce 598 m n. m.

Cesta není příliš příkrá, zvládnou ji i menší děti a sportovní kočárky.

Na vrcholu vás čeká pěkná zděná osmiboká rozhledna Tanečnice vysoká celkem 26 m, která vám nabídne nádherný výhled na Labské pískovce, Českosaské Švýcarsko, Šluknovský výběžek, Lužické hory a při dobré viditelnosti spatříte i Krkonoše a Krušné hory.

Super! Na vrcholu se můžete občerstvit

U rozhledny můžete posedět v příjemné restauraci a pro děti v sezóně bývá připravený skákací hrad. Jste-li vyznavači adrenalinové zábavy, přilehlá půjčovna nabízí terénní koloběžky, na kterých lze vyzkoušet sjezd z mírného kopce do Milulášovic.

Tipy na ubytování

Prohlédněte si dokument o TanečniciCesta zpět se zastávkou ve Vilemově

Vrátit se můžete stejnou cestou, ale tento výlet počítá s trasou, která vám nabídne více poznání. Z vrcholu se vydejte po modré turistické trase  směr Mikulášovice k železniční stanici Dolní nádraží, odkud dojdete až do obce Vilémov. Ve Vilémově je k vidění kostel s hrobkou šlechtického rodu Salmů a nad údolím Vilémovského potoka zajímavý železniční most, zahrnutý do seznamu technických památek.

Výlet na mapě
 

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vyhlídky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Rozhledny
  • pro dva
  • Kopce a vrchy
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.