Lesní divadlo Mlýny

Kytlice, Lužické hory, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Lesní divadlo Mlýny najdete po pravé ruce na cestě vedoucí z obce Kytlice na Českou Kamenici. Členitý terén spolu s přírodními kulisami tvořenými pískovcovými útvary a scénou z  přírodních materiálů, umocňuje zážitek každého divadelního představení.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Divadlo s atmosférou

Divadlo, které se řadí u nás k historicky nejvýznačnějším, vzniklo v roce1931 a založil ho místní občan Franzen Marschner. Od začátku se těšilo velkému zájmu diváků a bylo hojně navštěvované. Během 2. světové války bylo však krutě zasaženo válečnými událostmi a zaniklo. Znovu jej oživit se podařilo až v roce 2003.

foto: divadlo Mlýny

Hadrián a Gulliver v objetí skal

Obec, kde se divadlo nachází a okolí je vyhledávaným rájem turistů a chatařů a každé divadelní představení pořádané uprostřed zdejší malebné přírody je vítaným zpestřením prázdninových pobytů. Zdejší přírodní scéna se stala natolik vyhlášenou, že za podívanou sem míří i lidé z okolních velkých měst. Nevšední okamžiky, které divákovi dopřává, patří ke skutečně výjimečným. Vidět můžete představení různých žánrů – zhudebněnou poezii, dramatická díla, koncert vážné hudby, na pořadu bylo dokonce i noční stínové divadlo a tradicí se stává folkový festival. Řadu her, jejichž děj ožil na zdejším jevišti, budete jistě znát – například osvědčená klasika Hadrián z Římsů, či půvabné Gulliverovy cesty.

Každý divák si odnáší nejen pěkný umělecký zážitek, ale na památku také keramický symbol, který získá spolu se vstupenkou. Čím více představení navštívíte, tím obsáhlejší bude vaše sbírka. 

Kde hledat Lesní divadlo Mlýny?

Do Mlýnů vás přivede pěkná cesta od České Lípy a Nového Boru přes Kytlici, odkud je cesta k divadlu značená.

foto: divadlo Mlýny

Tipy na ubytování

Provozní doba

Aktuální program je zveřejněn na faceboook profilu divadla.

Poloha na mapě

Kam dále z divadla? Tip na výlet...

Pouhých jedenáct kilometrů dělí Mlýny od Sloupu v Čechách, kde stojí na pískovcové skále hrad Sloup, s pěknou vyhlídkovou terasou. Vydat se můžete na rozhlednu Jedlová, která je od Mlýnů vzdálená asi 12 kilometrů a cestou se zastavit u nedaleké zříceniny hradu Tolštejn.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kytlice
+420 723 800 770
blesak.kytlice@gmail.com

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více