Rozhledna Rašovka

Šimonovice, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Rozhledna Rašovka

Okouzlující výhledy na Jizerské hory a Krkonoše vám nabídne rozhledna Rašovka v Podještědí. Vydejte se k ní do obce Šimonovice, vzdálené 9 km na sever od Českého Dubu. Rozhledna se vypíná nad osadou Rašovka.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Zabíjačky a zábavu smetl požár

Možná vás bude zajímat, že v místě dříve stával dřevěný domek, ve kterém přespávali handlíři, kteří se starali o přepřahání koní z širokého okolí. Koncem 19. století tu stával věhlasný výletní hostinec V Trnčí se zabíjačkovými dobrotami. Později k němu byl přistavěn sál, ve kterém se pořádaly taneční zábavy a hrálo i divadlo. Ten, stejně jako další přilehlé objekty, však v roce 1962 do základů vyhořel. Teprve v roce 2006 se místo dočkalo obnovy. Na základech spáleniště dnes stojí bezbariérová restaurace s novou rozhlednou.

Rozhledna Rašovka

Rozhled z téměř dvacetimetrové výšky

Současná rozhledna Rašovka je 19,5 m vysoká. Když je hezké počasí, uvidíte z vyhlídkových oken pod střechou Jizerské hory, Krkonoše a v dálce i Máchův kraj s Bezdězem nebo a Trosky, či horu Kozákov v Českém ráji. K dispozici je pro orientaci panoramatická mapa.

Kde zaparkovat

K rozhledně dojedete autem, u restaurace zaparkujete.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Rozhledna je součástí restaurace V Trnčí s venkovním posezením.

Přístupnost

  • Do obce Šimonovice jezdí autobus. Od jeho zastávky půjdete po cyklotrase Hřebenovka až k rozhledně (1,5 km). Trasa na mapě.
  • Vlakem se dostanete jen do obce Pilínkov, vzdálené 6 km. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.