Modlivý důl

Svojkov, Českolipsko, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Pražák CC BY 2.5

Modlivý důl u Svojkova na Českolipsku si při putování Lužickými horami nenechte ujít. Budete se pohybovat zalesněným údolím s řadou pískovcových skal pod kopcem Slavíček (535 m. n. m.). V bizarní rokli se  skalními věžemi vás upoutá skalní kaple, ke které chodila procesí věřících. Modlili se tu i  v době epidemií cholery.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Skalní kaple v Modlivém dolu je úchvatná

Skalní kaple v Modlivém údolí je chráněna jako kulturní památka České republiky. V místě poutního obrazu, který tu byl již začátkem 18. století, nechala později Alžběta Kinská vyhloubit ve skalní stěně kapli, která vás překvapí novogotickým portálem vchodu. V kapli uvidíte sochu Panny Marie Lourdské. Naproti kapli je skála, která představuje symbolický hřbitov horolezců. Od kaple můžete po schodech vystoupat k Oratoriu, což je upravený výklenek ve skále.

Údolím vede křížová cesta

Původně se Modlivému dolu říkalo Smolný. Připomínal pece, v nichž uhlíři vařili kolomaz. Dolem vedou turisticky značené cesty, kterými se dostanete až na vrchol kopce Slavíček. Údolím se vine křížová cesta, připevněná na stromech. U odbočky ke Svojkovským skalám můžete obdivovat tůňku - Pramen Strážce.

Občerstvení

Ve Svojkově je Kiosek u Modlivého dolu.

Tipy na ubytování

Jak do Modlivého dolu a parkování

U rozcestí Svojkov – zámeček je parkoviště a jezdí sem autobus. Odtud půjdete po červené a zelené turistické značce ke kapli necelých 600 m.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Kousek od Modlivého dolu se nachází malebná turistická obec Sloup v Čechách, kde navštivte nádherný skalní hrad Sloup a nedalekou rozhlednu Na stráži.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Svojkov
487 726 815
tic@novy-bor.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Do lesa
  • Výlety
  • úžasná místa
  • Příroda
  • Procházka
  • amazing places
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.