Rozhledna Máminka

Hudlice, Křivoklátsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: SJÚ CC BY-SA 4.0

Na Krušné hoře (606 m n. m. ) ve středních Čechách západně od centra města Berouna objevíte na okraji hlubokých křivoklátských lesů nad Hudlicemi Rozhlednu Máminka. Nahradila někdejší dřevěnou triangulační věž. Vystoupejte na ni, výhled stojí za to.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Věž má tvar trianglu

Rozhledna Máminka má dřevěnou konstrukci ve tvaru trianglu, kopíruje tak historii místa. Je vysoká 33 m a trůní na vrcholovém paloučku Krušné hory. Plošina se nachází ve výšce 21 metrů a je zastřešená plastovým štítem. Vystoupáte 96 schodů a čeká vás nádherný kruhový výhled, který je popsaný na mapách kolem dokola. Uvidíte České Středohoří s Milešovkou, Prahu, Kladno, spatříte horu Říp, Brdy s vrcholy Plešivec, Radeč , Praha a Písek. Při dobrých podmínkách lze vidět Klínovec, Šumavu i Ještěd. Během roku se u rozhledny konají někdy akce.

Rozhledna Máminka (autor fota SJÚ CC BY-SA 4.0)

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete na parkovišti Na Vartě Hudlice, odkud je do cíle nejkratší cesta. Půjdete po modré 1,7 km. Trasa na mapě.

Kde se občerstvit

V letních měsících je přímo pod rozhlednou možnost občerstvení s posezením. Zakoupíte si tu i turistické známky, vizitky, pohlednice a upomínkové předměty.
V dolní části Hudlic najdete útulnou Hospůdku U Jungmanna.

Přístupnost

Od autobusové zastávky z Hudlic zamíříte po modré značce necelé 4 km. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Objevte krásy Hudlic
Můžete se projít naučnou stezkou Krušná hora – Hudlický vrch. Má 14 zastavení a 30 informačních tabulí. Půjdete kolem buližníkové Hudlické skály, dominanty obce. Pod jejím temenem objevíte vchod do jediné nekrasové jeskyně na Berounsku. Po dřevěném schodišti vystoupáte až na vrchol skály. Zajímavý je i rodný dům Josefa Jungmanna v Hudlicích s expozicí o životě a díle tohoto českého obrozence.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více