Zámek Berchtold

Kunice, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: zamekberchtold.cz

Hledáte-li neobvyklé místo uprostřed svěží přírody, zamiřte do krásného Ladova kraje na zámek Berchtold. Kromě muzea a zámeckých interiérů, restaurace Kouzelná zahrada, Sportcentra Na zámečku, wellness zóny a sportoviště tady na vás a především na vaše děti čekají dvě desítky miniatur známých českých hradů a zámků a oblíbená minizoo.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2020

Za stříbrným pokladem

V půvabných interiérech Zámku Berchtold jsou k vidění například myslivecké trofeje a vycpaná zvířata, staré mapy či nejkrásnější poštovní známky České republiky i celého světa. Najdete zde také muzejní expozici Krása bankovek z let 1870 – 1945 a sbírku mincí ze stříbrného pokladu, mezi nimiž jsou denáry, pražské groše, tolary, krejcary, koruny, korunové mince od roku 1893 po dnešek a také mince s portréty panovníků různých zemí. 

Jak žili naši předci?

Venku je situováno Vesnické muzeum Kunic a okolí, kde jsou k vidění nejrůznější hospodářské stroje, které usnadňovaly práci našim předkům. V zahradě v podzemním bunkru se pak nachází pak řada dobových předmětů, jenž jsou součástí expozice „Historie udatného českého národa“.

Magnet pro děti – miniatury nejen hradů a zámků

Zámek Berchtold je však opravdovým rájem dětí. Součástí rozlehlé zámecké zahrady jsou totiž miniatury hradů a zámků, mezi kterými najdou například hrad Karlštejn, Orlík, Kost, či Kokořín, zámek Červená Lhota, kostel v Hrusicích, skanzen v Kouřimi a mnohé další a na každém kroku čeká překvapení. Je tady perníková chaloupka s Ježibabou, rodinka medvědů v životní velikosti, kouzelní skřítci, strašidýlka a víly od autorky Vítězslavy Klimtové. 

Přijeďte si na zámek zasportovat i dobře se najíst

Ve sportovním centru si můžete zahrát tenis, stolní tenis, nohejbal a další sportovní hry. Pokud vám vyhládne, drobné občerstvení najdete v prostorách Sportcentra a na dobrý oběd či večeři vás pozve zámecká restaurace. Součástí zámku je i hotel, kde se můžete ubytovat. V areálu se rozprostírá hřiště pro děti, kde mají k dispozici lanovku, skluzavku, hrad, houpačky či neodmyslitelné pískoviště a najdou zde i ZOO koutek.

Kudy na Berchtold

Berchtold leží asi 13 km od Říčan v obci Kunice. Z Prahy se k němu pohodlně dostanete po dálniční tepně D1 ve směru na Brno, exit č. 15.

Parkování

Parkování je bezplatné a možné přímo u objektu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Z Kunic můžete zamířit přes obec Mnichovice do Hrusic, kde se narodil Josef Lada. Pro děti je příjemným překvapením stezka s informačními panely, která je provede po stopách postaviček z pohádky o kocouru Mikešovi. Dospělí si mohou pochutnat ve vyhlášené restauraci naproti hrusickému kostelu na dobré domácí kuchyni.
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kunice
+420 770 169 980
hotel@zamekberchtold.cz

Štítky

  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zámky
  • Wellness centrum
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.