Rozhledna Korunka

Černolice, Brdy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: obec Černolice

Nad údolím řeky Berounky v Černolicích v Brdech stojí pod vrcholem kopce Červená hlína (467 m n. m.) Rozhledna Korunka. Je zajímavá tím, že připomíná hyperboloid.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Rozhledna připomíná Šikmou věž

Rozhledna Korunka vám vypadá jako rotační hyperboloid s nakloněnou osou. Osa je nakloněna o 7,5 stupně, což je o 2 stupně více než věž v Pise. Působí dojmem, že padá z kopce. Betonová konstrukce a zastřešení jsou rovněž ve sklonu. Plášť věže tvoří 16 prutů, z nichž 8 se otáčí ve směru hodinových ručiček a druhá polovina proti směru. Na plošinu vede točité schodiště se 118 schody, opatřené nerezovou sítí. Vrchní část věže vypadá jako koruna, proto název Korunka. Uvidíte Brdy, Berounsko, vysílač Cukrák, část Prahy, v údolí meandr Berounky. Při dobré viditelnosti horu Říp, Šumavu a Krkonoše.

Rozhledna Korunka (foto obec Černolice)

Kde zaparkovat

Využijte Parkoviště U Hřiště v Černolicích.

Kde se občerstvit

Součástí rozhledny je samoobslužná lednice. Vyberte si občerstvení a vhodíte požadované mince. Na lednici je vystaven plakátek s nabízeným zbožím a jeho cenami.

Přístupnost

  • Pěšky z parkoviště z Černolic - od parkoviště se vydáte po červené značce, kterou zhruba po 600 metrech nahradí polní cesta, která vás dovede během pár minut k rozhledně.
  • Autobusem do Černolic Nového Dvora. Od zastávky půjdete po červené pod Černolickými skalami.
  • Autobusem či vlakem do Všenor - můžete se vydat také od vlakové či autobusové zastávky ve Všenorech (3,5 km). K rozhledně vás pak dovede žlutá značka. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více