Zoo Chleby

Chleby, Polabí, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Sedm kilometrů od Nymburka a stejnou vzdálenost od Poděbrad leží vesnička Chleby. A v ní se rozprostírá areál soukromé zoologické zahrady manželů Fraňkových. Zoo je vyhledávaná hlavně kvůli kontaktům se zvířaty a děti ji zbožňují.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

Z bývalé fary vybudovali zoologickou zahradu

Zoo Chleby patří sice mezi nejmenší v republice, ale děti jsou nadšené. Zoo, kterou vybudovali majitelé z bývalé fary, chová 140 zvířat v 50 druzích. Zahrada je rozdělena na  starou a novou zoo. Uvidíte velbloudy, vzácné druhy ptactva, gibony žlutolící, tygra balijského, medvěda ušatého, mnoho druhů ryb, hady, želvy, surikaty. V rostlinné říši zoo roste 15 druhů bambusů, které zahrada pěstuje. Při procházce po zoo spatříte i řadu soch zvířat.

foto: zoochleby.cz

Se zvířaty jste v těsnějším kontaktu, než jinde

Na některá zvířata si můžete sáhnout nebo je i nakrmit. Dětem se líbí domácí zvířata. Na dvorečku jsou kozy, ovce a lamy alpaka. Oblíbená je samička indického buvola. Je tak krotká, že se na ní děti rády fotí. Fotogenický je s nimi i papoušek ara ararauna. Mezi krotká zvířata se řadí dikobraz, leguán, samička lemura, ale třeba i oceloti. Mnohá zvířata mají jména.

foto: zoochleby.cz

Víte, jak vypadají výkaly zvířat?

Za pozornost návštěvníků stojí výstava exkrementů. Ukáže vám, jak rozdílný, či naopak podobný může být trus jednotlivých zvířat. Dá se podle něj odhadnout velikost zvířat, co jedí, jaký je jejich zdravotní stav a celková kondice. V přírodě se pak dá tipovat, zda zvíře prošlo místem před chvílí, nebo už dávno. Ukázky trusu patří hlavně savcům. Pořízeny byly nejen v Chlebech, ale i v Zoo Dvůr Králové nad Labem.

Jak ještě víc zabavit děti

Moderní dětské hřiště se zábavou i adrenalinem
V areálu zoo je velké moderní zábavné hřiště. Dominují mu tři domečky s věžemi, ze dvou vedou dolů tobogány. Jsou propojené úseky lanových a jiných prolézaček. Děti potěší houpačky, houpací koše i velké pískoviště. Hřiště lemují klády a povrch je zajištěn kačírkem, který elminuje úrazy při pádech. K dispozici je tu i posezení pod slunečníky s občerstvením.

foto: zoochleby.cz

Občerstvení

Občerstvit se můžete u různých stánků v nové zoo.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete parkovišti přímo u zoo. Z parkoviště se lehce dostanete ke vstupu do zahrady.

Poloha na mapě

Kam dále na výlet? Vydejte se na zámek Loučeň

Do zámku v Loučni, která je od Chleb vzdálena 13 km, se rozhodně zajeďte podívat. Čekají vás nejen klasické prohlídky s kostýmovanými průvodci. Přiblíží doby, kdy zde panovali kníže Alexandr a kněžna Marie Thurn – Taxis. Oblíbená je nová Velká zámecké expozice. Připraveny tu jsou i noční prohlídky za svitu desítek voskových svíček. Nechybí ani vyvolávání duchů. Oblíbené jsou čokoprohlídky s ochutnáváním čokolády.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Václava Otty 1
Chleby 28931
+420 723 237 571
info@zoochleby.cz
zoochleby.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Dětská hřiště
  • pro rodiny s dětmi
  • Botanické zahrady
  • zoo a minizoo
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Pension Monika

Krkonoše a Podkrkonoší Špindlerův Mlýn

0/10
Cena od 550 Kč do 1100 Kč

Pension Luky

Krkonoše a Podkrkonoší Špindlerův Mlýn

10/10
Cena od 520 Kč do 1090 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více