Rozhledna Hoslovice

Hoslovice, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Michal Klajban CC BA-SA 3.0

V jižních Čechách se můžete nedaleko Volyně vydat na Rozhlednu Hoslovice. Typizovaný ocelový telekomunikační stožár, vysoký 50 metrů, má celoročně přístupnou vyhlídkovou plošinu a slouží tedy zároveň jako turistická rozhledna.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Na vyhlídkovou plošinu vede ocelové schodiště

Nad obcí Hoslovice na zalesněném návrší Čekanka můžete v nadmořské výšce 668 metrů po ocelovém spirálovitém schodišti s adrenalinovými průhledy pod sebou vystoupat na plošinu telekomunikační věže. Umístěna je ve výšce 30 m.

Rozhledna Hoslovice (foto Michal Klajban CC BA-SA 3.0)

Uvidíte vrcholky Šumavy i komíny Temelína

Z plošiny se pod vámi otevře zajímavý panoramatický výhled na okolní krajinu Horažďovicka a Strakonicka. Dohlédnete i na vrcholky blízké Šumavy, jako např. na Boubín, Javorník a Bobík, ale i na zimní středisko Zadov či vrch Svatobor s rozhlednou. Jihozápadním směrem je vidět Žďánov s Hradem Kašperk. Východně rozeznáte komíny jaderné elektrárny Temelín u Týna nad Vltavou.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v Hoslovicích na odstavném parkovišti pro turisty a návštěvníky. Odtud pak půjdete 400 metrů.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Nejblíže k rozhledně je restaurace Lidový dům v Česticích, vzdálenost autem je necelých 7 km, pěšky po zelené turistické značce tam půjdete 5,5 km.

Přístupnost

 • Do Hoslovic jezdí autobus. Od zastávky půjdete zhruba 400 metrů.
 • Místem vede cyklotrasa č. 121.1068.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Přímo v obci Hoslovice si prohlédněte unikátní areál vodního mlýna s obytnou částí, chlévy, stodolou a rybníčkem s náhonem. Děti potěšíte, když s nimi v Česticích Krušlově zajdete do malovaného Machova včelína s řezbářskou výzdobou interiérů. I v této obci se rozhlédnete do kraje z vyhlídkové plošiny telekomunikační věže.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rozhledna Hoslovice
Hoslovice 387 19
+420 383 395 136
obec@hoslovice.cz
www.hoslovice.cz

Štítky

 • Rodinné
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Rozhledny
 • Výlety
 • Poznávací
 • Příroda
 • Turistika
 • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.