Rozhledna Haniperk

Vodňany, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Autor fotky: czeva CC BY-SA 4.0

Východně od Bavorova nedaleko Vodňan v jižních Čechách si dopřejte výstup na Rozhlednu Haniperk. Byla postavena na vrcholu Svobodné hory (640 m n. m.). Čekají vás odtud daleké výhledy do celého okolí.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Rozhledna je podobná dalším dvěma u nás

Rozhledna je vysoká 24,5 metru, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21 metrů. Vede na ni 110 schodů. Podobné rozhledny můžete vidět například na šumavském Boubíně nebo u středočeského Chotilska, kde stojí Drtinova rozhledna. Všechny navrhoval stejný architekt.

Rozhledna Haniperk (autor fota czeva CC BY-SA 4.0)

Výhled je kruhový daleko do kraje

Věž Haniperk vás zaujme vzezřením. Dřevěná konstrukce čtvercového půdorysu je založená na čtyřech patkách a dřevěné kulatiny spojují šrouby. Čeká vás úchvatný kruhový výhled ze zastřešené plošiny. Jsou vidět samozřejmě nejen komíny jaderné elektrárny Temelín. Můžete z ptačí perspektivy pohlížet na Vodňany, Bavorov, a další jihočeská města. Vaší pozornosti jistě neujdou Novohradské hory, Kleť a Bulový v Blanském lese, Boubín, Bobík, Javorník a Mařský vrch na Šumavě, Helfenburk a další místa.

Kde zaparkovat

Auto můžete odstavit buď ve směru od Vodňan na parkovišti rozhledny a nebo z druhé strany na parkovišti u koupaliště Bavorov.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Ve Vodňanech je řada možností, např. Hospůdka V Uličce.

Přístupnost

  • Vrcholem Svobodné hory vede žlutá turistická trasa. Z parkoviště u koupaliště Bavorov půjdete k rozhledně přes rozcestí Podhory 2,4 km. Trasa na mapě.
  • Z Vodňan, místní části Pražák, se dostanete k rozhledně i od železniční a autobusové zastávky nejprve po zelené kolem pomníků a kaple U sv. Linharta a pak se napojíte na červenou. Půjdete osadou Vodňanské Svobodné Hory a pak na vrchol Svobodné hory přes parkoviště rozhledny až do cíle. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vodňanské Svobodné Hory
Vodňany 389 01
+420 383 384 934
info@vodnany.net
www.infocentrumvodnany.cz/infocentrum

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Rozhledny
  • Výlety
  • Poznávací
  • Kopce a vrchy
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.