Rozhledna Černá Studnice

Smržovka, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: cernastudnice.eu

Rozhledna Černá Studnice se právem řadí mezi kamennými rozhlednami k těm nejhezčím. Vypíná se na nejvyšším vrchu Studničního hřebene ve výšce 869 m n. m. a z krytého ochozu vám nabídne nádherné výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. dubna 2020

Za výhledy bez ohledu na roční období

Předchůdkyně dnešní rozhledny byla vyhlídková plošina, ke které vedlo jednoduché schodiště. Historie dnešní rozhledny, jíž mohutné zdi jsou vyrobené z masivních žulových kvádrů, se začala psát roku 1904, kdy její stavba započala. Slavnostně byla i spolu s přilehlou chatou zpřístupněna veřejnosti o rok později. Vyhlídková plošina rozhledny se nalézá ve výšce 26 m. Za nezapomenutelnými pohledy musíte vystoupat 91 schodů, otevřít prosklené dveře a pak již bystrým pohledem hledat město Jablonec nad Nisou, Liberec, Jizerské hory a sousední Krkonoše, Ještědský hřbet či třeba Český ráj s dominantou zříceniny hradu Trosky. Vzhledem k tomu, že vyhlídka je krytá a chráněná před nepřízní počasí, můžete se na Černou Studnici vydat i za chladnějšího počasí. 

Kdo si hraje, nezlobí

Poblíž se nachází zbytky malé botanické zahrady a jen asi 50 m od rozhledny stojí skála, která je rovněž oblíbeným vyhlídkovým místem. Na děti pod rozhlednou čeká oblíbené hřiště s pískovištěm, skluzavkou a houpačkami. V areálu je dokonce i malá mini zoo. Chovají zde Alpaky...

Občerstvení

Všichni bez rozdílu věku pak ocení nabídku zdejší kuchyně, nabízející tradiční česká jídla včetně nadýchaných kynutých ovocných knedlíků, svíčkové či třeba křupavých bramboráčků.

Tipy na ubytování

Kudy k Černé Studnici?

Pěšky z obce Dolní a Horní Černá Studnice po zelené turistické trase.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydat se můžete pěknou procházkou k dalšímu místu pěkných výhledů, k rozhledně Nisanka, která je zároveň stožárem mobilního operátora. Vypíná se nad obcí Nová Ves a na její vrchol vás dovede 126 kovových schodů. Trasa vede po červené turistické značce a je dlouhá něco přes tři kilometry.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Smržovka
+420 774 305 830
info@cernastudnice.eu
cernastudnice.eu

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování za jídlem
  • Rozhledny
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Kopce a vrchy
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.