iQLANDIA Liberec

Liberec, Liberecko, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Liberecké centrum iQLANDIA umožňuje řadu opravdu zajímavých zážitků. Expozice jsou zaměřené na vědu, techniku a přírodní vědy a nevšedním způsobem je představují široké veřejnosti.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Odpovědi na tisíce otázek

Rozsáhlé interaktivní expozice zahrnují na čtyři stovky zajímavých exponátů. Dozvíte se například, jak to vypadá v nitru planety Země, prozkoumáte krápníkovou jeskyni, poznáte zajímavosti vodního světa, nahlédnete pod pokličku vesmíru a dozvíte se o něm řadu překvapivých informací, nahlédnete pod povrch lidského těla, seznámíte se s prvním humanoidním robotem v České republice a ani tím výčet překvapení, která iQLANDIA ukrývá, nekončí.

foto: iqlandia.cz

Podívejte se do středu matičky Země

Soubor zajímavostí a zážitků objasňuje otázky, které zajímající člověka od doby, kdy začne rozum brát. Tvoří jej expozice GeoLAB, Vodní svět, GEO, Živly, TUL neboli svět nápadů a objevů, Člověk, MatematiUm, Věda v domě, Zvuková věž, Češi světu a čeká na vás rovněž také Relaxační prostředí se zapeklitými hlavolamy a kvízy, které trochu potrápí vaše mozkové závity. V iQLANDII můžete zažít kosmonautický výcvik, protáhnout se tunelem pod korytem ve Vodním světě a sáhnout si na otáčející se kamennou zeměkouli, „zastřílet si“ v Niagarském vodopádu, vyzkoušet si práci se seismografem či třeba sestoupit důlním vrtem do středu matičky Země. Kupole na vrcholu centra ukrývá ojedinělé 3D planetárium, prostřednictvím něhož se přenesete do tajemného světa vesmíru. Na dosah ruky budeme mít nejen hvězdy, planety a komety, ale také mlhoviny, satelity a řadu dalších objektů.

foto: iqlandia.cz

Zábava na celý den

V centru můžete zažít množství nezapomenutelných zážitků díky každodenní science show, nebo třeba navštívit zdejší laboratoř a zúčastnit se některého z tematických workshopů. V areálu se nachází také restaurace, takže zde můžete strávit pohodlně celý den.

foto: iqlandia.cz

Tipy na ubytování

Jak dlouho zabere prohlídka?

Prohlídka centra trvá asi 4 hodiny, ale věřte, že se dokážete zabavit na mnohem delší dobu. Pokud vás překvapí hlad a žízeň, v budově iQLANDIE najdete restauraci a ve venkovním Vodním světě stánek s občerstvením. Horka ani deště se bát nemusíte, iQLANDIE je plně klimatizovaná.

Jak se sem dostanete?

Science centrum leží na Nitranské ulici naproti Centru Babylon. Příjezd autem po rychlostní silnici R10, exit je značen ukazatelem centra.

Náš tip: máte-li v plánu strávit celý den v Liberci, můžete objevovat zajímavá místa zábavnou formou pomocí poznávací hry Nachozeno v Liberci.

Vlakem za zážitky

Pojedete-li do Liberce vlakem, iQLANDIA je od nádraží vzdálena jen asi pět minut chůze.

Parkování

Velkokapacitní parkoviště najdete přímo před hlavním vchodem. Návštěvníci iQLANDIE ho mají za zvýhodněné vstupné 60 Kč.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Návštěvu můžete spojit s prohlídkou liberecké botanické zahrady, zajít si zaplavat do Centra babylon, vyzkoušet bludiště, nebo se vydat na Ještěd, kam můžete dojet autem, nebo také lanovkou od konečné tramvaje v Liberci – Horním Hanychově.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.