Rozhledna Nisanka

Nová Ves nad Nisou, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Rozhledna Nisanka se vypíná v nadmořské výšce 676 m. Je nejen rozhlednou, ale také stožárem mobilního operátora, jehož technické zázemí se ukrývá ve spodní zděné části.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. dubna 2020

126 schodů k překvapení

Celková výška rozhledny včetně anténního nosiče činí 35 m. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 24 m, ke které vás dovede celkem 126 kovových schodů, se vám nabídne překvapivě pěkný pohled zejména na Jizerské hory a Krkonoše. Mezi vystupujícími vrchy můžete vidět Ještěd, Bramberk, Špičák, Proseč, Sněžku, Černou studnici a mnohá další zajímavá místa. 

Nový rok začíná s Nisankou

Ačkoliv mnohé z rozhleden se během sezóny těší značné návštěvnosti a v zimním období k nim turisté směřují jen ojediněle, Nisanka každoročně ožívá náporem zájemců při Novoročním výstupu. Pozornosti se těší v květnu, kdy zde bývají pořádány Jarní slavnosti konané v rámci slavností řeky Nisy.

Kudy k Nisance?

Od Jablonce nad Nisou po zelené TZ směrem k turistickému rozcestí u Novoveského vrchu a dál k rozcestí Kynast-hřeben, které leží na hřebeni mezi obcemi Lučany nad Nisou a Černá Studnice. K rozhledně můžete jet také vozem. V tomto případě pojedete od OU v Nové Vsi nad Nisou nezpevněnou cestou, na kterou vás nasměrují ukazatelé.

Tipy na ubytování

Parkování

Parkování cca 100 m od rozhledny.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Za netradičním zážitkem můžete zamířit do Smržovky, kde se nachází Muzeum obrněné techniky, nabízející možnost svezení tankem. K muzeu dojdete od rozhledny směrem k rozcestí U tří lip po zelené TZ. Trasa vás přivede ke křížení s Jabloneckou ulicí, po které sejdete na ulici Jana Švermy. Muzeum je značené.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nová Ves nad Nisou
+420 722 034 981
www.rozhledna-nisanka.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • pro dva
  • Kopce a vrchy
  • pro seniory
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.