Rozhledna Babina u Tábora

Tábor, Táborsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Rozhlednu Babina najdete přibližně 4 km od Sídliště nad Lužnicí v Táboře pod vrcholem Babí hory (444 m n.m.). Rozhledna je dřevěná a má výhled se stříškou.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. května 2021

Tábor budete mít jako na dlani

Rozhledna Babina je vysoká 9 metrů a má dvě plošiny. Z vyhlídkového zastřešeného místa ve výšce 6 metrů, kam vede 20 schodů, se můžete dívat hlavně severním směrem na město Tábor. Odtud ho budete mít jako na dlani. Dále můžete spatřit vrcholky Jistebnické vrchoviny, obec Chotoviny s dominantním kostelem svatého Petra a Pavla. Ostatními směry není bohužel výhled možný kvůli okolním vzrostlým stromům. Návštěvu můžete spojit s procházkou po okolí.

Občerstvení

Svačinu a pití si vezměte s sebou. U rozhledny žádný stánek není.

Parkování

Přístupová cesta k rozhledně je autem průjezdná.

Tipy na ubytování

Jak na rozhlednu

K rozhledně se dostanete dvěma přístupovými cestami:

  1. Od Čelkovic se vydáte z návsi ulicí U Lípy. Dojedete ke hřbitovu, ale těsně před ním odbočíte doleva. Po půl kilometru přejedete železniční trať a za ní se vydáte prudce doprava. Dojedete až k odbočce pod Babí horou.
  2. Druhá cesta vede od mostu přes Lužnici u čistírny odpadních vod. Přejedete most a pak budete pokračovat po rozbité betonové silnici lesem ke statku. Od něj pokračujete po asfaltu a po polní kamenité cestě dalších 550 metrů. Dostanete se k odbočce k vrcholu Babí hory.

Cyklisté!

K rozhledně se dostanete bez problému na na horském kole.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Nostalgický vlak z Tábora do Bechyně
Projeďte se s dětmi Elektrickou dráhou Františka Křižíka z Tábora do Bechyně. Elinka byla první elektrifikovanou tratí Rakousko-Uherska, pochází z roku 1903. Na trati stále jezdí "Bobinka", v létě vyjíždějí i historické vozy v předem určených datech.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více