Vodníkova jízda na voru

Mladošovice, Třeboňsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Vodníkova jízda na voru

Už jste se plavili na voru? Pokud ne, můžete si to vyzkoušet na menším rybníku v Petrovicích (Mladošovicích). Nachází se mezi Borovany a Třeboní v jižních Čechách. Společně s dětmi okusíte, jaké to je pohánět pár stlučených prken bidlem po vodě.

Autor článku: David Hlisník, 9. srpna 2023

Budete se plavit s bidlem

Rekreaci v jižních Čechách si můžete zpestřit plavbou po rybníce. Vodníkova jízda na voru je sice volně přístupná, ale plakátkem budete vyzváni, abyste hodili 50 korun do kasičky. Kromě toho, že prověříte svou zdatnost, můžete si s dětmi vyzkoušet i znalosti z oblíbených pohádek a filmů.

Vodníkova jízda na voru

Čeká vás netradiční hra

Před plavbou si vezmete hrací karty. Proplujete kolem pěti stanovišť, kde odpovíte na otázky. Děti a dospělí mají otázky odlišné. Za správné odpovědi získáte pětimístný kód, který pak vložíte do schránky připevněné na stromu. Schránka se otevře a čekají na vás drobné odměny. Dospělí si tu mohou vypůjčit text a sehrát úryvek Erbenovy básně Vodník. Děti si pak mohou u rybníka pohrát na dětském hřišti.

Upozornění

Plavíte se na vlastní nebezpečí, nejvíce tři osoby. Za nezletilé zodpovídá zákonný zástupce. Maximální nosnost je 150 kg.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

U rybníčku se dá parkovat.

Kde se občerstvit

Pouze 300 metrů od rybníčku je nedaleko autobusové zastávky minipivovar Petrovický Kilián, kde je v létě otevřený stánek.

Přístupnost

Do Petrovic Mladošovic jezdí autobus (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Petrovice 72
Mladošovice 373 12
+420 606 794 444
karel.graf@seznam.cz
www.borovansko.cz/turistika/trip-detail/29-vodnikova-jizda-na-voru

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • na víkend
  • Rybníky
  • Výlety
  • Zábavné
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.