Boží kameny u Strakonic

Volenice, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V jižních Čechách jihozápadně od Strakonic je místo, které psychotronici považují za energeticky nejvíc nabité v celé České republice. Jde o vrchol Boží kameny, který objevíte východně od obce Tažovická Lhota. Přijďte si pro duchovní zážitek.

Autor článku: David Hlisník, 12. prosince 2023

Mohou vás překvapit silné energie

Pokud holdujete mystice, určitě si k Božím kamenům (621 m n.m.) najděte cestu. Přírodní útvar tvoří rozpadající se žulové bloky. Jde o jednu z nejsilnějších přírodních svatyní u nás. Nejpůsobivější zdroj energie se podle badatelů, kteří se zabývají energiemi země, nachází u kamene, připomínajícího tvarem loď. Na kamenech se podle pozorovatelů nikdy neudrží sněhová pokrývka. Spekuluje se o tom, že mohlo seskupení kamenů v dávných dobách tvořit keltský oltář.

Boží kameny u Strakonic (foto Richenza CC BY-SA 3.0)

Kde zaparkovat

Místa k parkování je nutné najít v obcích Tažovice nebo Kraselov. Oficiální parkoviště tam však nikde nejsou.

Kde se občerstvit

Občerstvení si vezměte na výlet s sebou. Na restaurace narazíte až ve Strakonicích. Například u řeky Otavy na Hospůdku Ostrov na Podskalí nebo Hospůdku Na Terase u kempu.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Boží kameny se nacházejí mimo značené turistické trasy. Ze silnice mezi Kraselovem a Tažovicemi v místě, kde začíná silnice klesat, odbočte u červeného patníku doprava na polní cestu, půjdete asi 800 m.
Do Kraselova i Tažovic jezdí autobus. Z Tažovic vede ke kamenům naučná stezka značená šipkami. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.