Balinské údolí s dětskou naučnou stezkou

Velké Meziříčí, Jihlavsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Jiří Sedláček

Při návštěvě Vysočiny si nenechte ujít krásnou procházku údolím řeky Balinky u Velkého Meziříčí v okrese Žďár nad Sázavou. Povede vás dětská naučná stezka, dlouhá tam a zpět 11 km.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Interaktivní prvky pro děti

Naučná stezka pro děti v Balinském údolí je doplněna informačními tabulemi a interaktivními prvky. Vede krajinou meandrující říčky Balinky. V přírodním parku Balinské údolí rostou vzácné rostliny, žijí vzácní živočichové a určitě vás uchvátí malebná příroda. Od údolní nivy se zvedají strmé svahy, stále je na co se dívat. Stezka končí v obci Baliny. Pak se po ní zase vrátíte zpátky do Velkého Meziříčí. A nebo se odhodláte jít dál přes Uhřínov, Šeborov, Hrbovský vrch a přes Ameriku kolem tří rybníků s názvem Lalůvka (I. až III.) do místa startu.

S kočárkem i na vozíčku

Naučná stezka pro děti v Balinském údolí je pohodlná, rovinatá, zvládnete ji se sportovními kočárky a dětskými odrážedly.

Občerstvení

Na trase občerstvení není. Ve Velkém Meziříčí najdete restaurace např. v Hornoměstské ulici.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Auto zaparkujete na Parkovišti Velké Meziříčí historické jádro nedaleko Uhřínovské ulici vedle koupaliště. Na stezku do Balinského údolí nastoupíte za cedulí Velkého Meziříčí z Uhřínovské ulice.

Poloha na mapě

Jedete-li na kole, přidejte si Nesměřické údolí

Pokud jste zdatnější nebo pojedete na kole, můžete se vydat i na větší výlet a přidat si Nesměřické údolí. Obě údolí jsou propojena pěti okruhy s informačními panely a interaktivními prvky. V Nesměřickém údolí kolem řeky Oslavy se můžete těšit na obrovské balvany, kterými je pokryto koryto. Narazíte na hájenku, mlýn a můžete se podívat třeba ke zřícenině hrádku Templštejn. Obě zmíněná údolí spojuje celkem 37 km stezek.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.