Pivovar Lobeč

Lobeč, Kokořínsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Ve středních Čechách nedaleko Mšena na Kokořínsku objevíte vesnici Lobeč. Mají tu starý pivovar, který po letech opět vaří zlatavý mok. Pochází už ze 16. století. Prošel rekonstrukcí, typický pivovarský komín poznáte již z dálky.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. ledna 2022

Na čepu jsou vždy 4 druhy

Po 71 letech se dočkal starý pivovar znovuotevření. Jeho produkce je rozmanitá. Na čepu tu mají 4 druhy, obměňují je. Poznáte tato piva: Ležák 11° světlý Bohemian Pilsner, 12° American Red Ale, Tománek 13° Jantarový premium Lager, 14° Indian Pale Ale/American IPA, 12° Irish Dry Stout, 13° Gruit, Imperial 18°  Russian Imperial Stout, Barik.

V sezóně se vaří mnoho druhů

Příležitostná produkce pivovaru: 9° Berliner Weisse – Kyseláč, 8° American Summer Ale, 11° Belgian – Style Witbier, Zázvorák 11° světlý ležák ochucený, 12° English Pale Ale, Maibock 14° , Triple 18° Belgian Trappist Ale, Dubble 14° Belgian Trappist Ale, Wild 2020 12° Lambic – Style unblended, Wild Berry 2020 12° Lambic – Style Fuir, Weissbier 12° Heffeweizen

Výčep a kuchyně

Pivovar vaří dobroty z lokálních surovin. Ochutnáte koláče a mošty nebo škvarkové placky. Posedíte ve stylové restauraci.

Tipy na ubytování

Exkurze po pivovaru

Pro návštěvníky pořádají prohlídky s průvodcem a ochutnávkou. V patře budovy si prohlédnete muzeum s expozicí o vaření piva.

Parkování a přístupnost

K dispozici je několik parkovacích míst a jezdí sem autobusy. Zastávka je přímo u pivovaru.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

V okolí Lobče jsou trasy pro turisty a cyklisty. Přímo v Lobči můžete navštívit Muzeum Eduarda Štorcha. O kousek dále se nachází hrad Houska, Mšenské (Kokořínské) Pokličky, hrad Kokořín nebo můžete zdolat Vrátenskou horu.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lobeč 34
Lobeč 27736
775 314 719
info@lobec.cz
www.lobec.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.