Muzeum motocyklů Pavlíkov

Pavlíkov, Křivoklátsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Muzeum motocyklů ve středočeském Pavlíkově v rakovnickém okrese je splněným klučičím snem jeho majitele pana Iva Šarlingra. Vydejte se sem za nablýskanými stroji i vy, určitě nebudete litovat.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Motorky z Čech i ze světa

Sbírka pana Šarlingra zahrnuje motocykly známých českých i zahraničních značek. Ty české zastupují stroje Jawa, ČZ, Praga, Manet, Laurin & Klement, Stadion, Pionýr a mnohé další. Ze zahraničních můžete vidět německé Wanderer, NSU, BMW, D-RAD, belgické Gillete či Saroléa, Velká Británie je zastoupena značkou Douglas, BSA, Royal-Enfield, Raleigh, AJS, Ariel a dalšími. Je zde také švédský stroj Monark, indický dieselový Royal – Enfield či americké stroje Indian, Excelsior či Ner-A-Car. Kolekce motocyklů zahrnuje stroje silniční, motokrosové, soutěžní a také plochodrážní speciály. Je to lahůdka pro fajnšmekry fandící jedné stopě. Snahou pana Šarlinga bylo přiblížit techniku a um předků, což se mu povedlo na jedničku. 

Kouzlo strojů a nářadí

Protože se pan Šarlingr pohyboval od dětství nejen okolo motocyklů, traktorů a všech „samohybů“, které usnadňovaly život a práci na vesnici, ale byl také vnímavým pozorovatelem toho, jak se stroje opravují a dokonce i vyrábí, vedle krásné sbírky jednostopých vozidel ve zdejším muzeu na návštěvníky navíc čekají stroje a nářadí používané v domácnostech a také v hospodářství v letech před rokem 1950.

Co dále vidět v Pavlíkově

Můžete zamířit na zdejší úřad, kde je umístěna stálá výstava pavlíkovského rodáka, proslulého malíře a grafika Jiřího Anderleho.

Občerstvení

Za dobrým jídlem se vypravte do blízkého Rakovníka, kde se na náměstí nachází vyhlášená restaurace Šalanda. 

Kudy do Pavlíkova a parkování

Autem z Prahy po silnici R6 směr Rakovník, odbočka Pavlíkov. Vzdálenost od Rakovníka necelých 7 km. Parkování je zajištěno u budovy muzea.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V blízkosti Pavlíkova můžete navštívit zříceniny hradů Krakovec a Týřov, elektro skanzen ve Šlovicích, proslulý hrad Křivoklát či třeba naše největší železniční muzeum v Lužné.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.