Muzeum Eduarda Štorcha

Lobeč, Kokořínsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Autor fotky: muzeumstorch.cz

V malé obci Lobeč, rozkládající se v krásné kokořínské krajině nedaleko Mšena, se nachází muzeum Eduarda Štorcha, autora známého románu Lovci mamutů, na který navazuje i další jeho tvorba. V prvním patře bývalé měšťanské školy si můžete život a dílo tohoto zajímavého spisovatele připomenout a čeká tu na vás také překvapení v podobě makety mláděte mamuta.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. srpna 2020

Lobečská návštěva pravěku

Knihy Eduarda Štorcha byly přeloženy do mnoha cizích jazyků, získaly si ohlas i ve světě a některá díla, např. Minehava či Osada havranů byla i zfilmována. Muzeum v Lobči vám zajímavým způsobem jeho tvorbu přiblíží. Nebyl jen spisovatelem a pedagogem, ale také archeologem a výzkumy prováděl mimo jiné v i okolí Lobče. Uvidíte zde tak např. také ukázky pazourků pocházejících z tohoto území.

foto: muzeumstorch.cz

Na co se můžete těšit

K vidění jsou také pravěké nástěnné malby, postava pravěkého člověka u ohniště či kosterní pozůstatky. Nahlédnete i do spisovatelova soukromí. Jeho psací stůl, u kterého sepsal román Minehava, vypadá jako by si pan Štorch jen na chvíli někam odběhl. O popelník se opírá dýmka, stojí tu jeho oblíbený hrneček a nechybí ani častým používám opotřebené pouzdro na brýle. Celou expozici doplňuje videoprojekce, která vás mimo jiné zavede do spisovatelových oblíbených míst, z nichž se některá objevují v jeho tvorbě. Také vám přiblíží místo jeho posledního odpočinku - lobečský hřbitov, kam se po prohlídce muzea můžete vydat příjemnou procházkou.  

foto: muzeumstorch.cz

Kde se občerstvit

Obcí prochází turistická a cyklotrasa. Nejbližší možnost občerstvení, kde si v klidu odpočinete a posedíte, se nachází v obci Mšeno. Na náměstí Míru je oblíbená cukrárna s možností Wi-Fi připojení.

Tipy na ubytování

Kudy do Lobče?

Lobeč leží na severovýchodním okraji CHKO Kokořínsko, necelých 6 km od města Mšeno, při silnici č. 273 Mělník – Mšeno – Doksy.

Parkování

Parkování volně v obci.

Poloha na mapě

Tip na výlet 

Dopřejte si pohled na krásnou kokořínskou krajinu i daleké okolí z vyhlídky Vrátenské rozhledny. Zavede vás k ní modrá turistická značka z Lobče přes Nosálov. Cesta je dlouhá asi 4,5 km.

Vlakem na výlet

Vystupte v železniční stanici Skramouš. Od vlaku půjdte pěšky po modré trase 2,7 km až k muzeu. V obci nezapomeňte navštívit zdejší pivovar a ochutnat jejich výtečná pivka, ale také zdejší zámek Lobeč. T

Základní údaje

Provozní doba

květen-červen (víkendy)
10-16:00

červenec-srpen (středa-neděle)
10-16:00

září (víkendy)
10-16:00

Vstupné

60 Kč dospělá osoba
40 Kč děti a senioři
120 Kč rodinné vstupné

Kontaktní údaje

Lobeč 43
Lobeč
muzeumlobec@seznam.cz
www.muzeumstorch.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • Muzea
  • pro dva
  • Galerie
  • pro seniory
  • Kultura
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.