Muzeum rekordů a kuriozit

Pelhřimov, Českomoravská vrchovina, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4.3/10

V Pelhřimově si nenechte ujít návštěvu Muzea rekordů a kuriozit. Zařízení je jediné svého druhu ve střední Evropě. Muzeum sídlí v historické věži. Uvidíte tam v pěti patrech stovky nevídaných exponátů. Na ně navazuje i Expozice Zlaté české ručičky na nábřeží.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

Muzeum ve věži prezentuje Expozici rekordů a kuriozit

V pěti podlažích pelhřimovské Dolní brány jsou v muzeu k vidění unikátní exponáty s přívlastky největší, nejmenší, nejdelší, nejkratší, nejvytrvalejší, nejrychlejší, nejtěžší. Uvidíte například největší bundu, největší kartáček na zuby, nejmenší vyřezávaný betlém v ořechové skořápce, největší slaměnou ozdobu na stromek, nejdelší pletenou šálu. Budete obdivovat neuvěřitelné stavby ze sirek a špejlí.

foto: dobryden.cz

Fotografie z pokusů o rekord a z festivalů

K tomu se představuje obrovské množství fotografií či filmových dokumentů. Ty pocházejí z jednotlivých ročníků tradičního festivalu Pelhřimov město rekordů. A také například z pokusů o vytvoření rekordů v různých částech republiky. Nechybějí ani snímky , přibližující  atmosféru zahraničních festivalů, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku.

Expozice Zlaté české ručičky na nábřeží

Pouze deset minut chůze je vzdálena expozice Zlaté české ručičky. Nachází se v objektu na Nábřeží rekordů a kuriozit. Uvidíte zde téměř 90 staveb ze sirek. Jejich hlavním tvůrcem je Tomáš Korda z Vrchlabí. Výrobou unikátů tento borec strávil 50 let života. Použil na ně téměř 600 tisíc sirek. Nejobdivovanějšími exponáty jsou loď Zlatá laň, Korintská váza nebo obraz egyptské královny Nefertiti. Kromě toho vás tady ohromí i výtvory dalších našich tvůrců. Například obraz Mony Lisy vytvořený z rýžových zrnek, loď ze špejlí, největší plyšák, dvoumetrový stolní kalendář a mnoho dalších kuriozit.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Můžete zavítat do Restaurace a steakhouse Pod Věží. Nachází se hned vedle Dolní brány.

Přístupnost

Pokud se vám podaří zaparkovat přímo u muzea, dostanete se dovnitř do historické věže pohodlně. Expozice Zlaté české ručičky se nachází na Nábřeží Rekordů a kuriozit. Obě expozice jsou od sebe vzdálené zhruba 300 m. Od Dolní brány půjdete ulicí Palackého, pak ulicí Dr. Kralerta, z ní se dáte vpravo do ulice V. B. Juhna, kterou na nábřeží dojdete.

Parkování

Auto můžete zaparkovat na parkovišti přímo u Muzea rekordů a kuriozit v Palackého ulici u Dolní věže. Nebo auto odstavíte na blízkých parkovištích v centru Pelhřimova, například na neplaceném stání u Kamenného mostu blízko nábřeží.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Na nábřeží je také zahrada s obřími předměty
Součástí expozice Zlaté české ručičky je pro návštěvníky, kteří si zaplatili vstupenku do vnitřních expozic, volně přístupná oplocená zahrada. Můžete tam posedět u zajímavých exponátů největší nerezové kuchyně – uvidíte obří polévkový hrnec, konvici na čaj nebo trychtýř. Překvapí vás mamut z proutí, nebo největší hlavolam ježek v kleci. Dominantou zahrady je socha ruky s prsty vztyčenými do "V" coby symbol vítězství. Je věnována památce pana prezidenta Václava Havla. Je vyřezaná z kmene letité hrušně. Se zahradou sousedí městské dětské hřiště.

Základní údaje

Kontaktní údaje

nábřeží Rekordů a kuriozit 811
Pelhřimov 39301
+420 777 601 304
+420 565 321 327
agentura@dobryden.cz
dobryden.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Muzea
 • se psem
 • amazing places
 • Výstavy
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro dva
 • když prší
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.