Hrad Křivoklát
Křivoklát, Křivoklátsko, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Hrad Křivoklát se ukrývá v hlubokých křivoklátských lesích. Najdete ho v rakovnickém okrese, asi 50 kilometrů od Prahy. Jeden z nejvýznamnějších a nejstarších královských hradů je vyhledávaným výletním cílem. Znát ho můžete například i z filmů Slasti otce vlasti, Třetí princ, Jak se budí princezny a dalších.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2020

Hradby vás čekají i v pondělí

Ve svém bohatém menu hrad nabízí dvě prohlídkové trasy s průvodcem a dále volně přístupné hradební ochozy a Velkou věž. První prohlídková trasa představuje interiéry hradních paláců, druhá provází všemi přístupnými místy nejstarších částí hradu. Třetí trasa pojmenovaná Na hradby! je přístupná i v pondělí, kdy jsou ostatní prohlídkové okruhy uzavřené.

Hrad žije po celý rok 

Křivoklát není jen prostorami nesoucími stopy dávné historie, ale je také místem, které stále žije. Na hradě je pořádána řada kulturních akcí, asi nejznámější je „Křivořezání“, při němž se mistři řezbáři činí pod širým nebem. Návštěvu hradu je možné spojit s vycházkou po některém ze čtyř vycházkových okruhů vedoucích okolím hradu, které ho představují z nejzajímavějších úhlů pohledu. 

Skvělá informace pro vozíčkáře, kteří jsou milovníky hradů a zámků 

Křivoklát mohou navštívit i lidé na vozíčku. Bez omezení je přístupné dolní nádvoří, další přízemní prostory jsou pak přístupné s doprovodem. Na webu hradu navíc najdete ke stažení jedinečnou a velmi užitečnou publikaci, ve které se dozvíte, jak a na které hrady a zámky se lze dostat s vozíkem.

Občerstvení

Na nádvoří hradu je otevřena hradní krčma.

Kudy na Křivoklát?

  • Automobilem po dálnici D5, exit č. 14 Beroun, dále směr Nižbor a Křivoklát, nebo po rychlostní silnici R6, exit č. 25 Slaný a dále na Lány a Křivoklát.
  • Vlakem do stanice Beroun, odtud po trati Beroun – Rakovník do železniční zastávky Křivoklát. Z vlakové stanice 650 metrů pěšky.

Parkování

Nejbližší možnost parkování se nachází 300 m od hradu

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydat se můžete do nedalekého Zbečna na Hamousův statek. Tuto nejstarší zpřístupněnou památkou lidové architektury ve Středních Čechách najdete naproti kostelu sv. Martina. V jeho prostorách probíhá vždy v sobotu ukázka zadělávání a pečení chleba v selské chlebové peci, v červenci se zde koná řemeslnický jarmark a v předvánočním období můžete shlédnout ukázky řemesel i pečení chleba.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Křivoklát 47
Křivoklát
+420 313 558 440
krivoklat@npu.cz
http://www.hrad-krivoklat.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Cestování se psem
  • Hrady
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Vyberte si ubytování

Čapkova chata

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

0/10
Cena od 550 Kč do 810 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více